4 niedziela zwykła 30.01.2022r.

1. W najbliższą środę przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – dawniej zwane MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ – Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św., z Gromnicami o godz. 7.00, 8.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

3. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę makulatury oraz plastikowych zakrętek na misje Organizatorzy tej zbiórki podsumowali 2021 rok i okazało się, że z 12-tu punktów Szczecina i okolic, zebraliśmy ponad 54 tony makulatury, co pozwoliło nam wesprzeć misje kwotą ponad 13.000zł.

4. Rok temu informowaliśmy o poważnej chorobie ks. Tomasza Kuryłowicza, który kilkanaście lat temu posługiwał w naszej parafii. Z informacji jakie docierają do nas wynika, że ks. Tomasz nadal potrzebuje specjalistycznego leczenia. Proszę o modlitwy o rychły jego powrót do zdrowia, a przyszłą niedzielę będziemy do puszek zbierali ofiary na jego leczenie. Można również pieniądze przekazać za pośrednictwem portalu https://www.siepomaga.pl/tomasz-kurylowicz. Za te ofiary z góry bardzo dziękuję.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

6. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. A Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Bernardę PESTKA . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

8. W związku z szerzącą się pandemią bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. W związku z obostrzeniami pandemicznymi w świątyniach może być zajętych 30 % miejsc, pozostałe miejsca mogą być zajmowane tylko przez osoby zaszczepione. Słyszymy zapowiedzi, że policja może sprawdzać u uczestników Mszy św. w kościele tzw. Paszporty Covidowe. Uprzejmie prosimy o ich zabieranie ze sobą idąc do kościoła