4 niedziela zwykła – 31.01.2021r.

1. W najbliższy wtorek przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – dawniej zwane MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ – Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św., z Gromnicami o godz. 7.00, 8.30, 12.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

3. Dotarła do nas smutna wiadomość o poważnej chorobie ks. Tomasza Kuryłowicza, który kilkanaście lat temu posługiwał w naszej parafii. Proszę o modlitwy o rychły jego powrót do zdrowia. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na jego konieczne -drogie- leczenie. Za te ofiary z góry bardzo dziękuję.

4. Kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt aktualnych prac to 130 tyś zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Wanda PIŁKA, śp. Stefan RESZKIEWICZ, śp. Teresa NOWAK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..