4 niedziela zwykła- Ofiarowanie Pańskie -2.02.2020r.

1. Dziś (2 lutego) w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Zakony Klauzurowe.

2. Również dziś w niedzielę 2 lutego o godz. 16.30 – na zakończenie okresu kolędowego – zapraszamy do sanktuarium na WIECZÓR KOLĘD – wspólny śpiew pod przewodnictwem naszego Chóru „Echo Fatimy” i Zespołu wokalnego „Strefa Dźwięku z Kamienia Pomorskiego – szczegóły na plakatach.

3. Jeszcze do soboty trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy za dotychczasowe przyjęcie i ofiary, a także nieraz bardzo cenne uwagi. Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym dniu kolędy a chciałby prosić o błogosławieństwo swego domu – prosimy o zgłoszenia – uzupełnianie kolędy w najbliższą sobotę.
Prosimy o pozamykanie zwierząt w innych pomieszczeniach.

4. Kancelaria parafialna podczas kolędy czynna w godz.: 16.00-17.30.

5. Przedstawicieli Grup Duszpasterskich – stanowiących Radę Parafialną – zapraszam na spotkanie w piątek 7 lutego o godz. 19.00. W programie m.in. omówienie kolejności przyszłych planów inwestycyjnych.

6. We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 (kościół) wszystkich chorych pragnących przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że warunkiem jego przyjęcia jest stan łaski uświęcającej. Po Mszy św. s. Miriam zaprasza do Domu Pielgrzyma na poczęstunek i spotkanie.

7. Narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa zapraszamy na Nauki Przedmałżeńskie. Początek w środę 12 lutego o godz. 19.30 w salce na Plebani.

8. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.

9. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Proszę o zabranie Informatora Parafialnego z planem kolędy.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Bronisław BIAŁOOKI, śp. Czesław CHMIELEWSKI, śp. Stanisław ZDOBYCH. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30. W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (tel. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy.

12. Z okazji Dnia Chorego Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej razem z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie zapraszają dnia 08.02.2020 r. (sobota) na bezpłatne konsultacje z lekarzami specjalistami na terenie szpitala – szczegóły na plakacie.