4 WIELKIEGO POSTU 19.03.2023r.

1. Dziś w niedzielę – 18 marca – na wszystkich Mszach świętych, gościć będziemy przedstawicieli Seminarium Szczecińskiego na czele z ks. Profesorem Jarosławem Nowaszczukiem. Po Każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na nasze Seminarium Duchowne.

2. W najbliższą sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania w tym dniu Duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w ramach wizytacji kanonicznej – ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga odprawi Mszę św. i wygłosi do nas Słowo Boże.

4. W przyszłą niedzielę (26 marca) rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE., na które serdecznie zapraszamy. Poprowadzi je o. Sylwester Cabała.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz o godz. 17.00 dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze Krzyżowej: 24 marca – Odnowa w Duchu Świętym;

• Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu i naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, które będziemy przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Natomiast Kościół Domowy prosimy o przygotowanie Bożego Grobu.

7. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w prowadzone inwestycje.

8. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej – wzorem lat ubiegłych w okresie Wielkiego Postu 2022 r., rozpoczyna akcję pomocy. Dokonuje się to poprzez rozprowadzanie:
• Świecy Wielkanocnej – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa; Baranka czekoladowego, kartek świątecznych.
• Uprzejmie prosimy o produkty spożywcze o długim terminie przydatności lub środki higieniczne które przekażemy przez Caritas najbardziej potrzebującym. Można je składać do kosza Caritas w kościele, lub do zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Różańcowe, czyli 24 godzinna adoracja najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy – zapisy na poszczególne godziny adoracji – na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11. Bardzo dziękuję woluntariuszom za pomoc w sprzątaniu naszych świątyń. A Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi.

12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszego parafianina Ryszarda Sławińskiego. Wieczny Odpoczynek…

13. Uwaga w przyszłą niedzielę zmiana czasu – stajemy o godzinę wcześniej.