5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.05.2021r.

1. Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku i jest on poświęcony Maryi Matce Syna Bożego. Codziennie o godz. 17.30 na NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy również, że o godz. 20.30 w naszym Sanktuarium, modlimy się na Różańcu o ustanie epidemii i o pomyślność naszej Ojczyzny – zapraszamy do duchowej łączności – za pośrednictwem transmisji internetowej.

2. Jutro w poniedziałek, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św., 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; i ostatnia o 18.00

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.

4. Przypominamy, że za półtora tygodnia – 13 maja obchodzić będziemy 104 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Naszym modlitwom o godz. 19.00 przewodniczyć będzie. JE. Ks. Bp. Henryk Wejman. Niestety ze względu na ograniczenia procesja odbędzie się tylko na naszym placu.

5. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie wymagań związanych z pandemią. Za zakrywanie nosa i ust maseczką i utrzymywanie 1,5 m. dystansu.

6. Bóg zapłać wszystkim za materialny wkład w utrzymanie naszego Sanktuarium – szczególnie teraz w tym bardzo trudnym czasie. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości będzie przeznaczona na spłatę długu za II etap remontu dachu naszego kościoła.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Genowefa GAŁKA. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

8. 1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, jest to największe przedsięwzięcie statystyczne odbywające się co 10 lat. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany ustawowo do wypełnienia formularza spisowego. Podstawową i obowiązkową metodą przekazania informacji jest tzw. samospis przy użyciu aplikacji internetowej dostępnej od 1 kwietnia br. na stronie https://spis.gov.pl/. Opcjonalną metodą, szczególnie polecaną dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia formularza w aplikacji internetowej, jest dokonanie spisu telefonicznie dzwoniąc na infolinię NSP – pod nr tel. 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”. Z osobami, które z różnych przyczyn nie dokonają samospisu, po 4 maja skontaktuje się rachmistrz telefoniczny, wówczas musimy udzielić informacji, nie mamy możliwości odmowy. Z tego względu warto spisać się samemu przez Internet lub Infolinię telefoniczną w dogodnym dla nas terminie, dodatkowo są to metody preferowane zważywszy na panującą sytuację epidemiologiczną, gdyż w ten sposób ograniczymy konieczność bezpośrednich odwiedzin rachmistrza spisowego w gospodarstwie domowym. Ponadto osoby, które dokonają samospisu mogą wziąć udział w loterii w której do wygrania są wartościowe nagrody.