5 niedziela Wielkiego Postu-21.03.2021r.

1. Wielki Post, to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00

2. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Przed Obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiona jest skarbona na jałmużnę Wielkopostną Caritas. Bóg zapłać za ofiary na potrzebujących.

3. Codziennie o godzinie 20.30 – w łączności z całym Kościołem – Kapłani w naszym Sanktuarium modlą się o ustanie pandemii Koronawirusa i o pomyślność naszej Ojczyzny. Wiernych również zachęcamy do tej modlitwy i zapraszamy do Sanktuarium bądź do zjednoczenia na modlitwie w swoich rodzinnych domach, również za pośrednictwem transmisji Internetowej z naszego kościoła.

4. Zakończyliśmy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt obecnych prac to 260 tyś. zł., które musimy zapłacić do przyszłego roku. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe.

5. W najbliższy czwartek święto ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W tym dniu przypada kolejna rocznica Poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przed figurą sprowadzoną z Fatimy (25 marca 1984 – Plac św. Piotra w Rzymie). Siostra Łucja ogłasza, że poświęcenie spełnia wszystkie warunki podane przez niebo i jest ważne. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

6. W przyszłą niedzielę – zwaną Palmową – rozpoczynamy już Wielki Tydzień. Do kościoła przychodzimy z palmami, na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i tłumów witających do gałązkami palmowymi. UWAGA!!! W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ ZMIANA CZASU NA LETNI – wstajemy godzinę wcześniej.

7. Uprzejmie informuję, że kolejna zbiórka MAKULATURY NA MISJE oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-28 marca br.

8. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Pojawiła się również publikacja o św. Józefie, którego rok obecnie przeżywamy. Zapraszamy do Kiosku parafialnego.

9. Uwaga – zmienił się numer telefonu do naszej parafii: 91 462 78 57.

10. Jak co roku do końca kwietnia 2021 r. trzeba rozliczyć się z podatków i jak co roku każdy może zadecydować, na jaki cel przekaże 1% swojego podatku. Caritas prosi: przekaż 1% Twojego podatku dla nas, a my wykorzystamy go dla naszych podopiecznych. Działań prowadzimy wiele, więc i potrzebujących wielu, chociażby dla dzieci w świetlicach, seniorów, ubogich, samotnych matek, bezdomnych. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać KRS 0000198645

11. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia w tym szczególnym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.