5 NIEDZIELA ZWYKŁA 4.02.2024r.

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali w rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowych i w sprzątaniu kościoła. Może komuś przydałoby się siano czy słoma – to proszę o kontakt..

2. W najbliższą sobotę z okazji Dnia Chorego – na Msze św. o godz. 12.00 – zapraszamy również wszystkich chorych, za których pragniemy się modlić, a ci, którzy będą w stanie łaski uświęcającej, będą mogli przystąpić do sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. s. Miriam zaprasza na agapę.

3. Uwaga. W tym roku szybko zbliża się Wielki Post i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy w drugą niedzielę Wielkiego Postu tj. 25 lutego.

4. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (16 lutego br.) zgodnie z przyjętą podczas 396 Zebrania Plenarnego KEP uchwałą o inicjatywie duchowej bliskości z osobami, które doświadczyły przemocy seksualnej będzie obchodzona pod nową nazwą jako: „Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym”. Msza Św. w intencji ofiar wykorzystania seksualnego będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00.

5. Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież do rekrutacji do prowadzonych w Szczecinie katolickich placówek oświatowych: przedszkola, szkół podstawowych oraz liceum ogólnokształcącego. Są to kameralne placówki, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania oraz starannym wychowaniem w duchu wartości katolickich. Dodatkowe informacje znajdują się na plakatach oraz ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

6. Informujemy, że Fundacja Donum Vitae wychodząc naprzeciw potrzebom narzeczonych organizuje także nową formę nauk przedślubnych – złożoną z dwóch sobotnich modułów.
• Więcej informacji na stronie: https://www.poradnia.donumvitae.pl/dzialania-poradni/dla-narzeczonych?fbclid=IwAR2JP3zphTT9h_VrDpxQ4WyekBjd4OrAkJfG9BL9J4_NaX-xtGMYqWGqb8I#termin-nauk-i-zgloszenia
• Planowane są także nauki przedślubne jako rekolekcje metodą dialogową w Trzęsaczu w dniach 12-14 kwietnia br. Szczegółowe informacje będą w najbliższym czasie dostępne na wyżej wymienionej stronie oraz na: https://spotkaniamalzenskie.pl/terminy-3/