5 niedziela zwykła 7.02.2021r.

1. Dotarła do nas smutna wiadomość o poważnej chorobie ks. Tomasza Kuryłowicza, który kilkanaście lat temu posługiwał w naszej parafii. Proszę o modlitwy o rychły jego powrót do zdrowia. Dziś w niedzielę po Mszach św. prosimy o ofiary na opłacenie koniecznego – drogiego jego leczenia. Za te ofiary z góry bardzo dziękuję.

2. W najbliższy czwartek przypada Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 12.00 w tym dniu będziemy transmitować Mszę dla Chorych, której przewodniczyć będzie ks. Przemysław Pokorski.

3. Mimo trwającej pandemii planujemy w 4 niedzielę wielkiego Postu przeprowadzić Rekolekcje, na które bardzo serdecznie zapraszamy- poprowadzi je o. Stanisław Kiełbasa.

4. Kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt prac jednej strony wynosi 130 tyś zł. Wykonawca zrealizuje i drugą stronę, a na zapłatę poczeka do przyszłego roku. Tak więc mamy do spłacenia 260 tyś. zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe. Taca z przyszłej drugiej niedzieli w całości jest przeznaczona na ten cel.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Stanisławę(f) KACZMAREK, śp. Franciszka(on) POŁUDNIAKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..