5 niedziela zwykła – 9.02.2020

1. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na inwestycje parafialne – na pokrycie długu za remont dachu naszego kościoła.

2. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W przyszłą niedzielę przedstawimy statystyki kolędowe. Jeszcze raz dziękujemy za życzliwość, ofiary i dobrą atmosferę spotkań.

3. Rozpoczynają się ferie dzieci i młodzieży. Kancelaria parafialna podczas ferii czynna w godz.: 16.00-17.30.

4. We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 do kościoła wszystkich chorych pragnących przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że warunkiem jego przyjęcia jest stan łaski uświęcającej. Po Mszy św. s. Miriam zaprasza do Domu Pielgrzyma na poczęstunek i spotkanie.

5. Apostolat Różańca Świętego i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe zaprasza w najbliższą środę o godz. 18.00, na Mszę św. oraz wspólny różaniec przed Najświętszym Sakramentem odmawiany w intencjach wskazywanych przez Matkę Bożą. W trakcie odmawiania różańca będzie nakładany płaszcz błogosławieństwa i ochrony na obecnych wiernych w kościele. Więcej informacji na stronie internetowej

6. Narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa zapraszamy na Nauki Przedmałżeńskie. Początek już w tym tygodniu w środę 12 lutego o godz. 19.30 w salce na Plebani.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny..

8. W najbliższych dniach mamy kilka wolnych intencji mszalnych – zainteresowanych zapraszamy.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Bernardynę CEGLARZ i Tadeusza Halika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka w 30 dniu po jego śmierci. Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się 17 lutego br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

11. Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30. W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (tel. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy.

12. Zapraszamy wszystkich na pierwszy etap II edycji Szczecińskich Procesji Różańcowych dookoła Szczecina w intencji o pokój na świecie, zachowanie i rozwój wiary w rodzinach oraz za Ojczyznę. Rozpoczęcie nastąpi w sobotę, 29 lutego, Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie o godz. 18.00. Następnie wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się Apelem Maryjnym w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Dołujach.

13. Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, organizowaną przez Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago, w dniach od 13 do 19 maja br. Cena 1550 zł.