6 niedziela zwykła 13.02.2022

1. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na leczenie Ks. Tomasza Kuryłowicza zebraliśmy 5 tyś. 414 zł. W dalszym ciągu pieniądze można przekazywać za pośrednictwem portalu https://www.siepomaga.pl/tomasz-kurylowicz. Za te ofiary z góry bardzo dziękuję.

2. Bardzo dziękuję za opinie, jakie wyrażacie na temat kolejności dalszych inwestycji w naszej parafii. W dalszym ciągu można składać swoje opinie.
• Przypominamy, że wielu z parafian oprócz wskazania swojej preferencji, podawało bardzo konkretne przemyślenia, które są bardzo cenne i wyrażają troskę o dobro naszej wspólnoty. 60% głosów opowiedziało się za ogrzewaniem podłogowym – jako najbardziej potrzebnym, gdyż większość parafian jest w podeszłym wieku. 40 % ankietowanych opowiedziało się jednak za aranżacją wnętrza, mozaiką, ołtarzem. Padały również głosy – bardzo rozsądne – czy będzie nas stać na używanie tego ogrzewania, przy tak rosnących kosztach ciepła, szczególnie, że gdy uruchomi się ogrzewanie podłogowe, ze względu na jego bezwładność termiczną będzie musiało grzać aż do wiosny. Nie da się grzać tylko na niedzielę. Pojawił się również jeszcze jeden problem do rozwiązania przy ogrzewaniu podłogowym. Czasem potrzebujemy wjechać podnośnikiem do kościoła, a jego waga to ponad 2,5 tony i tu obawy czy podłogówka wytrzyma. Stąd potrzebne są szczegółowe konsultacje z inżynierami budownictwa. Jest jeszcze jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Obawiamy się, że przed położeniem posadzki trzeba będzie rozebrać ławki i podesty w kościele, a złożenie ich z powrotem może być wręcz niemożliwe, ze względu na jakość i sposób ich wykonania.
• Otrzymałem już pierwszą ofertę na ogrzewanie podłogowe, które opiewa na kwotę ponad 200 tyś. zł.
• Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na spłatę remontu dachu kościoła. Mamy jeszcze do spłacenia ponad 131 tyś. zł. Za wszelkie ofiary składane na nasze Sanktuarium wyrażamy naszą wdzięczność – Bóg zapłać.

3. Wszystkich zaangażowanych w życie religijne w naszej parafii lub pragnących się zaangażować, ks Piotr zaprasza na dwudniowa pielgrzymkę do Skrzatusza, Lichenia i Świebodzina. W planie zwiedzanie katedr w Gnieźnie i Poznaniu. Pielgrzymka 2/3 kwietnia wprowadzi nas tez w rekolekcje parafialne.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

5. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. A Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Krystynę Ogonowską i śp. Annę Kęszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…