6 niedziela zwykła – 14.02.2021

1. W najbliższą środę przypada Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post – 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
• Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY: To post jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczamy ilość posiłków do trzech (jeden do syta i dwa lekkie). Do jego przestrzegania zobowiązani są katolicy w wieku od 18 do 60 lat. Inne osoby zobowiązane są w tym dniu do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Praktyka postu powinna wiązać się z doświadczeniem głodu (por. Flp 4,12), ofiarowanego Bogu z modlitwą w określonej intencji, przy całkowitym lub częściowym ograniczeniu pokarmu. Osoby, które z racji stanu zdrowia lub obowiązków zawodowych muszą spożyć jakiś posiłek w dni postu ścisłego, także powinni go radykalnie ograniczyć, aby doświadczenie głodu móc ofiarować Bogu.
• Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00; 18.00 i ostatnia o godz. 19.00.
• W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00.
• w Niedziele Wielkiego postu o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, tj. 19 lutego br., będziemy w naszej Archidiecezji przeżywać „Dzień Przebłagania za grzechy ludzi Kościoła w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i wszystkimi diecezjami w Polsce”.

3. W najbliższą sobotę 20 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto – Pasuszków z Fatimy, którym objawiła się Maryja.

4. Mimo trwającej pandemii planujemy od 4 niedzieli Wielkiego Postu przeprowadzić Rekolekcje, na które bardzo serdecznie zapraszamy – poprowadzi je o. Stanisław Kiełbasa.

5. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym.

6. Uwaga – zmienił się numer telefonu do naszej parafii: 91 462 78 57.

7. Kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt prac jednej strony wynosi 130 tyś zł. Wykonawca zrealizuje i drugą stronę, a na zapłatę poczeka do przyszłego roku. Tak więc mamy do spłacenia 260 tyś. zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli w całości jest przeznaczona na ten cel.

8. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Przypominamy, że dla osób chorych i zalęknionych o swoje bezpieczeństwo uruchomiona jest możliwość modlitwy za pośrednictwem internetowej transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.