6 niedziela zwykła – 16.02.2020r.

1. Podsumowując tegoroczną kolędę pragniemy poinformować, że w i w tym roku – podobnie jak w ubiegłych latach – otworzyło przed nami swoje mieszkania 2515 rodzin. ( 54 rodziny mniej niż w ubiegłym roku) – co stanowi około 50% wszystkich mieszkań.
• Częstym motywem rozmów była wielka anonimowość w blokowisku. To rzeczywiście jest wielkim problemem współczesności. Mamy przez to również utrudniony dostęp do osób potrzebujących pomocy. Stąd prośba o otwarcie serca i dostrzeżenie tych którzy oczekują spotkania. Prosimy o informacje jeżeli gdzieś potrzebna jest pomoc również i materialna. Jeszcze raz dziękujemy za życzliwość, ofiary i dobrą atmosferę spotkań.
• Korzystając z okazji pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach zostaną zamontowane bramy na wjeździe od ulicy Rydla. Niestety musimy uporządkować korzystanie z parkingu tak, by mogli z niego korzystać uczestnicy Mszy św., nabożeństw, pogrzebów. Jak pewnie zauważyliście Państwo, w niektórych miejscach pięknie położona kostka już nie wytrzymuje tak dużego ruchu -często wielotonowych pojazdów, których kierowcy często rozjeżdżają również i nasze trawniki. Bramy w dni powszednie będą otwierane kwadrans przed Mszą św. a zamykane kwadrans po Mszy św. w Niedzielę wjazd będzie cały czas otwarty.
• Przeprowadzamy również prace modernizacyjne automatyki oświetlenia i nagłośnienia w naszych świątyniach.
• Zainstalowaliśmy nowe lampy oświetleniowe od strony Domu Pielgrzyma.
• Podsumowując ostatnie prace i wpływające ofiary informujemy, że pozostało nam 82 307 zł (osiemdziesiąt dwa tysiące) zadłużenia.

2. Trwają ferie dzieci i młodzieży. Kancelaria parafialna podczas ferii czynna w godz.: 16.00-17.30.

3. Narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa zapraszamy na Nauki Przedmałżeńskie w środę o godz. 19.30 w salce na Plebani.

4. W czwartek – 20 lutego 2020 r. wspomnienie Św. HIACYNTY i FRANCISZKA – dzieci fatimskich. Jednocześnie jest to tzw. TŁUSTY CZWARTEK – życzymy smacznego.

5. Biuro Radia Maryja zaprasza w czwartek 20. lutego na Mszę św. o godz. 18-tej. Po Mszy św. sympatyków tego radia zapraszamy na spotkanie.

6. Kolejna zbiórka makulatury oraz plastikowych zakrętek na misje odbędzie się w dniach 20-23 lutego br., czyli w najbliższy piątek i sobotę.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny..

8. W najbliższych dniach mamy kilka wolnych intencji mszalnych – zainteresowanych zapraszamy.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Marię KASPROWICZ, śp. Rafała ŻYCHOWSKIEGO. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka w 30 dniu po jego śmierci. Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się 17 lutego br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

11. Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30. W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (tel. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy.

12. Zapraszamy wszystkich na pierwszy etap II edycji Szczecińskich Procesji Różańcowych dookoła Szczecina w intencji o pokój na świecie, zachowanie i rozwój wiary w rodzinach oraz za Ojczyznę. Rozpoczęcie nastąpi w sobotę, 29 lutego, Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie o godz. 18.00. Następnie wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się Apelem Maryjnym w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Dołujach.

13. Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, organizowaną przez Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago, w dniach od 13 do 19 maja br. Cena 1550 zł.