6 Wielkanocna 14.05.2023r.

1. W dniu dzisiejszym pierwsza grupa dzieci przystąpiła do pierwszej Komunii św. od poniedziałku do piątku dzieci będą uroczyście uczestniczyć w tzw. Białym Tygodniu – na Mszy św. o godz. 18.00. A że miesiąc maj to miesiąc Maryjny – zapraszamy wcześniej o 17.30 na nabożeństwo majowe.

2. Zapraszamy również na codzienny Apel Maryjny o godz. 21.00.

3. We wtorek przypada św. Andrzeja Boboli – męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Arcybiskupa – zapraszam do modlitw w Jego intencji.

4. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za pomoc w spłacie naszych remontowych zobowiązań.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na placach”, która odbędzie się w kolejne niedziele od 7 maja do 21 maja i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.”
• Jasne Błonia – okolice pomnika Czynu Polaków, ul. J. Fałata (w niedziele w godz. od 15.00 do 17.30);
• Łasztownia – bulwary – Nabrzeże Celne, ul. Zbożowa (w niedziele w godz. od 15.00 do 17.30);

6. Bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo w nabożeństwie rocznicy Objawień Fatimskich oraz spotkaniu Żywego Różańca. Dziękuję za przyniesione ciasto. Wszystkim Paniom o panom pomagającym w zorganizowaniu poczęstunku. A także za uporządkowanie pomieszczeń po spotkaniu.

7. Pod adresem www.zapisy.ichtis.info trwa elektroniczna rejestracja grup uczestników na Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Wolinie w dniach 8-10 czerwca br. Serdecznie zapraszamy wszystkie dekanaty i parafie do organizacji grup uczestników tak, aby jak najwięcej wspólnot i młodzieży mogło być reprezentowanych w czasie tegorocznego spotkania. W spotkaniu weźmie udział także grupa młodzieży z Archidiecezji Bamberg. W załączniku przekazujemy dwie grafiki dot. spotkania: plakat oraz tzw. zdjęcie w tle do mediów społecznościowych – prosimy o udostępnienie ich w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych parafii i wspólnot. Na portalu Facebook zostało także utworzone wydarzenie, do którego można dołączyć pod adresem: https://fb.me/e/3yYQPgveH – również prosimy o udostępnienie tego linku. Szczegółowy program spotkania oraz informacje o zapisach znajdują się na Portalu Młodych Ichtis: www.ichtis.info lub pod nr. tel.: 506 413 634.

8. Organizator i kapelan pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę – Ksiądz kan. Roman Rostkowski przekazuje zaproszenie do udziału w XXXII Szczecińskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w dniach 3 – 9 lipca br. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl

9. Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie zaprasza do udziału we Mszy Świętej z okazji 17. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, która pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana odbędzie się w sobotę, 20 maja br., o godz. 11.00.

10. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, odbędzie się w dniach od 20 do 21 maja br.