1 adwentu 14.12.2016

Sanktuarium Fatimskie w Szczecinie
1. Dziś Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych, młodzież oraz dzieci zapraszamy o godz. 6.30.
• W 3 niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Marcin Gacek redemptorysta z Barda Śląskiego – już dziś módlmy się o ich dobre przeżycie.

2. W tym tygodniu w czwartek przypada św. Mikołaja – w tym dniu zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 6.30 – możemy liczyć na niespodziankę. Mikołaja zaprosiliśmy do nas razem z Samorządową Radą Osiedla Słoneczne.

3. Za chwilę poświęcimy opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – Prosimy o nabywanie opłatków w zakrystii po Mszy św. – nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (na remont dachu kościoła).

4. Odpowiadając na Apel Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i nasza parafia pragnie podjąć modlitwę o nowe liczne i święte powołania do służby Bogu. Już dziś zapraszamy do podjęcia modlitwy wstawienniczej, podjęcia postu w dobrowolnej formie i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. To modlitewne wołanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 – 6 grudnia (czwartek), a zakończymy 8 grudnia Mszą św. o godz. 18.00. W zakrystii można wpisać się w plan modlitw indywidualnych, na poszczególne godziny.

5. Istnieje pilna potrzeba remontu dachu na kościele. Od kilku miesięcy apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) – moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłynęło 581 ofiar. W kasie budowlanej po zakupieniu części materiału, pozostaje 86 tyś 071 zł. Potrzeba jeszcze 300.000 zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium – uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca również jest przeznaczona na remont dachu kościoła.

6. Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne serdecznie zaprasza – szczególnie osoby starsze i samotne na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 11 grudnia (wtorek) godz. 18.00 – tradycyjnie w szkolnej stołówce Centrum Kształcenia Sportowego. Wspólnie zaśpiewamy kolędy i podzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia. W zakrystii do odebrania zaproszenia na to spotkanie.

7. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!