7 niedziela zwykła – 23.02.2020r.

1. W najbliższym tygodniu przypada Środa Popielcowa – obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do radosnych świąt Wielkanocnych. Msze św. w kościele o godz.: 7.00 – 8.30 – 12.00 – 18.00 – oraz o 19.30.

W Środę Popielcową obowiązuje nas w POST ŚCISŁY: To post jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczamy ilość posiłków do trzech (jeden do syta i dwa lekkie). Do przestrzegania zobowiązani są katolicy w wieku od 18 do 60 lat. Inne osoby zobowiązane są w tym dniu do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiać będziemy w kościele po Mszy św. o godz. 8.30, o 17.00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18.00 – czyli ok. godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat proszę o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej następujące grupy duszpasterskie:
• 28 lutego – Legion Maryi
• 6 marca – Kościół Domowy
• 13 marca – Neokatechumenat
• 20 marca – Młodzież
• 27 marca – Odnowa w Duchu Świętym
• 3 kwietnia – Żywy Różaniec

3. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiać będziemy o godz. 17.00.

4. Wobec ciągłych zagrożeń pokoju na świecie – w roku beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, wypełniając prośbę Matki Bożej, a także w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi – nasze Sanktuarium zaprasza na comiesięczną modlitwę „24 GODZINY ADORACJI i MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ DLA POKOJU”. To czuwanie rozpoczniemy w środę 26-go lutego po Mszy św. o godz. 18.00 za zakończymy w czwartek 27 lutego po godz. 19.00. Program adoracji dla poszczególnych grup na tablicy ogłoszeń.

5. Narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa zapraszamy na Nauki Przedmałżeńskie w środę o godz. 19.30 w salce na Plebani.

6. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny..

7. Zostały zamontowane bramy na wjeździe od ulicy Rydla. Niestety musimy uporządkować korzystanie z parkingu tak, by mogli z niego korzystać uczestnicy Mszy św., nabożeństw, pogrzebów. Jak pewnie zauważyliście Państwo, w niektórych miejscach pięknie położona kostka już nie wytrzymuje tak dużego ruchu wielotonowych pojazdów, których kierowcy często rozjeżdżają również i nasze trawniki. Proszę w najbliższym czasie korzystać z wjazdu od ulicy Łubinowej ta brama w dni powszednie będzie otwierana pół godziny przed Mszą św. a zamykana kwadrans po Mszy św. W Niedzielę wjazd z każdej strony będzie cały czas otwarty. Przepraszamy za początkowe utrudnienia. Ale prosimy również by nie zastawiać bram wjazdowych – to są drogi przeciwpożarowe, które zawsze muszą być przejezdne.

8. Zapraszamy wszystkich na pierwszy etap II edycji Szczecińskich Procesji Różańcowych dookoła Szczecina w intencji o pokój na świecie, zachowanie i rozwój wiary w rodzinach oraz za Ojczyznę. Rozpoczęcie nastąpi w sobotę, 29 lutego, Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie o godz. 18.00. Następnie wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się Apelem Maryjnym w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Dołujach.

9. Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, organizowaną przez Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago, w dniach od 13 do 19 maja br. Cena 1550 zł.