8 niedziela zwykła 3.03.2019r.

1. Decyzją księdza Arcybiskupa ks. Adam Krzykała od 1 marca opuścił naszą parafię, by samodzielnie objąć parafię Ładzin koło Wolina. Ustaliliśmy z ks. Adamem, że odprawi on Mszę św. „pożegnalną” dziś w niedzielę (3 marca) o godz. 18.00 – na którą serdecznie zapraszamy. Dziękując za jego posługę u nas, życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii.

2. Zapraszamy na nauki przedślubne – rozpoczniemy je w środę popielcową 6 marca br., o godz. 19.30 w salce na plebanii.

3. W najbliższym tygodniu przypada Środa Popielcowa – obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do radosnych świąt Wielkanocnych. Msze św. w kościele o godz.: 7.00 – 8.30 – 12.00 – 18.00 – oraz o 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje nas w POST ŚCISŁY: To post jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczamy ilość posiłków do trzech (jeden do syta i dwa lekkie). Do przestrzegania zobowiązani są katolicy w wieku od 18 do 60 lat. Inne osoby zobowiązane są w tym dniu do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiać będziemy w kościele po Mszy św. o godz. 8.30, o 17.00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18.00 – czyli ok. godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat proszę o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej następujące grupy duszpasterskie:
• 8 marca – Neokatechumenat
• 15 marca – Kościół Domowy
• 22 marca – Chór i Żywy Różaniec
• 29 marca – Legion Maryi
• 5 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym
• 12 kwietnia – Młodzież

5. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiać będziemy o godz. 17.00.

6. Trwają prace dekarskie na dachu kościoła. Przypominamy, że ze wstępnych kalkulacji wynikało, iż gdyby lepiej sytuowani parafianie złożyli ofiarę 1.000 zł (jeden tysiąc zł) to rozwiązałoby problem finansowania remontu dachu. Fakt jest taki, że do dziś wpłynęły 897 ofiary – bardzo różnej wartości od 10 zł do 1000 i często wpłacanych przez jedną rodzinę w kilku ratach. Niestety do potrzebnej na remont dachu kwoty 525 tyś. Brakuje jeszcze blisko 281 tyś zł.
• Otrzymaliśmy zgodę Księdza Arcybiskupa i Kurii Metropolitalnej na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wstępne kalkulacje pożyczki zaciągniętej na 5 lat wykazują, że parafia będzie musiała dodatkowo oddać blisko 50 tyś zł. – i jeżeli nie będzie innego wyjścia tak będziemy musieli zrobić.
• Apelujemy ponownie, by kto tylko może, wsparł swoją ofiarą – bądź pożyczką – remont dachu naszego kościoła.
• Pokornie prosimy i tych, którzy w ubiegłym roku złożyli swoją ofiarę, by jeżeli mogą – jeszcze i w tym roku się dołożyli. TACA z przyszłej – drugiej niedzieli miesiąca w całości na tę inwestycję. Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze Sanktuarium.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Stanisławę RADECKĄ. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…