9 NIEDZIELA ZWYKŁA 2.06.2024R.

1. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę na Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i na KUL. Za te ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do czwartku włącznie – na zakończenie nabożeństwa (o 17.30) procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Codziennie Apele Maryjne o 21.00.

4. W tym tygodniu przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. A jako, że to pierwszy piątek miesiąca rano kapłani odwiedzą chorych
• A w sobotę uroczystość Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny – zapraszamy na godz. 12.00 na sumę Odpustową.

5. Uprzejmie zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym podczas Kręgu Biblijnego, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 we wtorek 4 czerwca. Mszę św. i Krąg biblijny poprowadzi ks. Prof. Dr hab. Stanisław Ormanty Chrystusowiec.

6. Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu i za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Przypomnę kto przygotowywał ołtarze: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Szafarze Eucharystii i Ruch Rodzin Nazaretańskich, 4. Odnowa w Duchu Świętym.
• Dziękuję dzieciom sypiącym kwiatki i całej asyście,
• Dziękuje działkowiczom i wszystkim, którzy przynosili kwiatki do sypania
• Dziękuję za pomoc młodzieży i służbie liturgicznej
• Dziękuje wszystkim niosącym feretrony, Figurę Maryjną, chorągwie, baldachim
• Dziękuję p. Ani za oprawę muzyczną

7. Może tu małe wyjaśnienie – w Boże Ciało skracaliśmy niektóre obrzędy i przyspieszaliśmy kroku, ale to nie z pośpiechu, tylko z obawy przed ulewą, a właściwie – z troski by nie zamókł Najświętszy Sakrament, gdyż wtedy już nie byłoby Jezusa pod postacją Chleba Eucharystycznego.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W najbliższym czasie chcemy odnowić – pomalować kaplicę Maryjną. Niestety oferty jakie otrzymałem na wykonanie tych prac są bardzo wysokie sięgające 80 tyś zł, a do tego doliczyć trzeba inne prace – np. szlifowanie posadzki marmurowej by przywrócić jej dawny blask. Stan kaplicy przynagla nas do podjęcia tego wysiłku. Uprzejmie proszę o ofiary na malowanie kaplicy. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na cele remontowe
• Chcielibyśmy odnowić „orły” które kiedyś były w kaplicy. Zastanawiam się czy znaleźliby się wśród parafian panowie, którzy przy pomocy szlifierek z tarczami polerskimi przywróciłi by dawny ich blask. Chętnych do tej pracy proszę o kontakt.
• Jeszcze raz dziękuję za Państwa życzliwość i ofiarność.

7. Organizator i kapelan pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę zaprasza do udziału w XXXIII Szczecińskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w dniach 1 – 7 lipca br. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl