Boże Narodzenie 24.12.2021

Na czas wielkiej radości z Narodzenia Chrystusa Pana i na cały nadchodzący Rok Pański 2022, życzymy aby Jezus Chrystus, który jest Pokojem, Drogą, Prawdą i Życiem, zachował od wszelkich niebezpieczeństw i obdarzył nas wszystkich swoją łaską i swoją miłością.

1. W Boże Narodzenie (25.12.’21 – sobota) – Msze św. o 8.30, 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. – nie będzie Mszy o 7.00 i 19.00.

2. W drugim dniu naszego świętowania przypada uroczystość świętej Rodziny z Nazaretu (26.12.’21 – niedziela) – Msze św. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00, 18.00 i 19.00. (taca na Wydział Teologiczny US i KUL). Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była szczególnym dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy już dziś małżonków do wspólnej modlitwy i odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu na Mszach św., gościć będziemy tercet męski ADG z parafii św. Jana Chrzciciela z Mińska. Po Mszy św. będzie można nabyć ich płytę

3. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. W związku z obostrzeniami pandemicznymi w świątyniach może być zajętych 30 % miejsc, pozostałe miejsca mogą być zajmowane tylko przez osoby zaszczepione. Słyszymy zapowiedzi, że policja może sprawdzać u uczestników Mszy św. w kościele tzw. Paszporty Covidowe. Uprzejmie prosimy o ich zabieranie ze sobą idąc do kościoła

4. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy, a to z racji na panującą sytuację epidemiologiczną. Nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru.
Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby duszpasterz odwiedził dom, pomodlił się wspólnie, pobłogosławił miejsce naszej pracy i wypoczynku, to na indywidualne zaproszenie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego będzie możliwa wizyta duszpasterska. Na stoliku przy wyjściu są kartki z „zaproszeniem”, prosimy czytelne ją wypełnić, podpisać i złożyć na tacę bądź do skarbony przy żłóbku.
W tym niełatwym czasie nie chcemy naszych parafian zostawiać samych. Już od wielu miesięcy, każdego dnia modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie covidowej pandemii, o zachowanie nas i całej Ojczyzny od nieszczęść.
A od 7 stycznia o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za poszczególne grupy parafian – według ulic – połączona z nabożeństwem przy Żłóbku zakończonym pasterskim błogosławieństwem.

5. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku.
• Młodzieży, Księżom z księdzem Piotrem na czele, za przygotowaną dekorację świąteczną serdeczne Bóg zapłać. Służbie liturgicznej – Bóg zapłać.
• Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Krystyna Leszak, Genowefa Nowomiejska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..