Niedziela Chrystusa Króla 26.11.2023r.

1. Do końca listopada zapraszamy na Wypominki za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

2. Dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny, które trwać będzie 24 godziny. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i odmawiania różańca świętego. Zapisy na poszczególne godziny czuwania w kiosku parafialnym.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

4. W przyszłą niedzielę (3.12.’23) Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
• Na zakończenie Mszy św. poświęcone zostaną Opłatki Wigilijne. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania opłatków po domach. Zachęcamy by opłatek – ten biały chleb poświęcony w Sanktuarium – właśnie stąd zabrać do domu, by w Wigilię Bożego Narodzenia – tym poświęconym chlebem symbolizującym dobroć i miłość Boga – podzielić się z najbliższymi. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków są przeznaczone na spłatę instalacji ogrzewania kościoła.
• W dni powszednie adwentu będzie odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie – zwana roratami: dorosłych zapraszamy na godz. 6.30, a dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

5. W miniony wtorek odbyło się zebranie Zelatorów Róż Żywego Różańca na którym dokonaliśmy wyborów nowego Animatora Żywego Różańca – została nią p. Grażyna Załuska. Bardzo dziękujemy dotychczasowej Animatorce p. Wiesławie Podlaskiej za tak wiele lat przewodzenia Różom Różańcowym w naszej parafii.

6. Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe, „CZY JESTEŚ GOTOWY NA PRZYJŚCIE JEZUSA?”, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Odbędą się one w dniach od 17-19 grudnia 2023r

7. Uprzejmie informujemy, że uruchamiamy ogrzewanie podłogowe w kościele. I od jutra wszystkie Msze św. będą się odbywały w kościele.

8. Uprzejmie informujemy, że dnia 7 stycznia w godz. od 18.00 do 20.30 będziemy gościli u nas peregrynujące po Polsce relikwie Rodziny Ulmów, niedawno beatyfikowanych.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

10. W dniach od 8 do 10 grudnia w Wisełce k. Międzyzdrojów odbędą się rekolekcje w ciszy z Pismem Świętym, pod hasłem „Zasłuchani w Słowo Boże”.

11. Grupa modlitewna „Prawy Brzeg” zaprasza na rekolekcje na Kijewo w dniach od 10 do 12 grudnia.

12. Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych „Taize – Ljubljana” w dniach od 27 grudnia br. do 1 stycznia 2024 r. wiek uczestników od 18 do 35 lat. Koszt: podróż i ubezpieczenie 600 zł, pakiet uczestnika 80 euro. Zgłoszenia do 15 listopada br., zapisy i szczegółowe informacje bezpośrednio u Ks. Mateusza Macinkiewicza SDB – Dyrektora Szkół Salezjańskich w Szczecinie.