Niedziela Palmowa 5.04.2020r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, którą przeżywamy w szczególnym czasie zagrożenia epidemiologicznego – pozostając w domach a liturgię przeżywamy za pośrednictwem mediów. W kościele zgromadzą się tylko kapłani z najpotrzebniejszą asystą. Również obchody wielkiego Tygodnia z Wielkanocą włącznie będziemy tak przeżywali.
Spowiedź święta – przypominamy, że:
• jest możliwość skorzystania z aktu żalu doskonałego w tym trudnym czasie
• przypominamy, że spowiedź wielkanocną możemy odbyć do uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca 2020 r.
• Po ustaniu epidemii zorganizujemy dzień spowiedzi wielkanocnej
• Tygodnik Przewodnik Katolicki (https://www.przewodnik-katolicki.pl/NEWS/2019/Wielkanoc-w-domu) przygotował poradnik jak dobrze i owocnie te dni przeżyć w gronie rodzinny. Na naszej stronie internetowej w Aktualnościach jest do pobrania ten poradnik.

2. Wielki Czwartek – tylko z najbliższą asystą – Dzień, w którym wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 12.00 do 17.00 – w zakrystii kościoła.

3. Wielki Piątek. (Obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy, do przestrzegania którego zobowiązane są osoby w wieku od 18 do 60 lat. Pozostali katolicy tego dnia podejmują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.). Zachęcamy do indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej w swoich domach.
• Liturgia Wielkiego Piątku – tylko z najbliższą asystą – godz. 18.00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 10.00 do godz. 14.30 – w zakrystii kościoła.
• W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00 i po niej Droga krzyżowa w kościele.

4. Liturgia Wielkiej Soboty:
• Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Wszyscy parafianie są zachęcani do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego. W tym celu winni posłużyć się przesłanym tekstem Błogosławieństwa – tekst w Przewodniku Katolickim, i na naszej stronie internetowej.
• Okazja do spowiedzi świętej od godz. 10.00 do godz. 16.00 – w zakrystii kościoła.
• Wigilia Paschalna – godz. 21.00 – tylko z najbliższą asystą i z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem całej parafii przy drzwiach kościoła.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.00 (nie będzie Mszy o 6.00).

6. Rekolekcje Paschalne głoszone w Katedrze przez Ks. Biskupa Henryka Wejmana w czasie Triduum Paschalnego będą przebiegać według następującego porządku: Msza Święta Krzyżma o godz. 10.00; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00; Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 19.00; Wigilia Paschalna o godz. 21.00; Niedziela Wielkanocna o godz. 12.00. Liturgie będą transmitowane na stronie: www.katedra.szczecin.pl

7. W tym trudnym czasie próby życzymy nadziej płynącej z Miłości Boga, który umierając na krzyżu i trzeciego dnia Zmartwychwstając pokonuje śmierć i grzech. Bardzo dziękujemy, że w tym trudnym czasie potraficie okazywać serce. Bardzo dziękujemy ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ.