Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12.2019r.

1. Dziś II niedziela Adwentu.
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) zapraszamy o godz. 6.30 – dorosłych, młodzież oraz dzieci na Mszę św. o Najświętszej Marii Pannie zwaną roratami.
• Już w przyszłą – 3 niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Andrzej Zając redemptorysta z Barda Śląskiego.

2. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca naszymi myślami i sercem jesteśmy przy braciach w wierze KATOLIKACH NA WSCHODZIE. Po Mszy św. zbierzemy ofiary na działalność duszpasterską Kościoła katolickiego na Wschodzie.

3. Poświęcone w pierwszą niedzielę adwentu opłatki wigilijne, można nabywać w zakrystii po Mszy św. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła).

4. Mamy jeszcze kilka zaproszeń od Rady Osiedla „Słoneczne” na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 10 grudnia br., o godz. 18.00 w sali szkoły CKS przy ulicy Rydla 49. Zapraszamy do zakrystii po ich odbiór.

5. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

6. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci. Prosimy również o pomoc dla najuboższych – w kaplicy sanktuaryjnej jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które przekażemy potrzebującym.

7. Już dziś serdecznie zapraszamy osoby samotne, chore, na Mszę św. którą ks. Biskup Marian Kruszyłowicz odprawi w Kaplicy Domu Pielgrzyma 17-go grudnia o godz. 15.00. Po Mszy św. zapraszamy na tradycyjną wieczerzę wigilijną.

8. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na spłatę długu za remont dachu naszego kościoła. Mamy jeszcze do spłacenia kwotę: 136 787zł. (sto trzydzieści sześć tysięcy zł). Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Zdzisława KOPERKIEWICZA, oraz śp. Genowefę UCHROŃSKĄ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny i Wspólnota Rodzin „Domus Mariae” zapraszają na spotkanie otwarte z mec. Jerzym Kwaśniewskim z Instytutu Ordo Iuris w temacie: „Jak ochronić rodzinę przed zagrożeniami współczesnego świata”. Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124, w czwartek, dnia 12 grudnia 2019 r. o godz. 18.00. Spotkanie jest ważne przede wszystkim dla rodziców!

11. Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Podczas tej liturgii nastąpi poświęcenie sztandaru Duszpasterstwa Ludzi Pracy im. Bł. Jerzego Popiełuszki, który towarzyszył duszpasterstwu w latach osiemdziesiątych. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie.

12. Uprzejmie informujemy, że modlitwy z okazji 49. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. odbędą się w Szczecinie: 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ‘70 oraz 17 grudnia br.: o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni, a o godz. 13.00 Marsz Pamięci Ofiar Grudnia ’70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności. Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitwach i uroczystościach rocznicowych.