Świętej Rodziny 31.12.2024r.

1. Dziś 31-go grudnia przypada jednocześnie uroczystość Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00 jest możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. A podczas Mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

2. Jutro 1 stycznia – Nowy rok 2024. To jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przeżywamy 38 rocznicę Intronizacji Figury Fatimskiej Pani w naszym Sanktuarium, którego dokonał biskup Kazimierz Majdański 1.01.1986r. Proszę szczególnie dziś o nawiedzenie Naszej Pani w kaplicy Maryjnej.

3. Na Nowy Rok proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię, które dało światu nadzieję – Was Wszystkich tu zgromadzonych – prowadzi do odkrycia Bożego Miłosierdzia w znakach – również i tych sakramentalnych. A Święta Boża Rodzicielka Maryja otacza płaszczem swej opieki.

4. Po Świętach Bożego Narodzenia domy odwiedza kapłan, który przynosi Boże błogosławieństwo. Zwyczaj ten nawiązuje do opisu odwiedzin Trzech Króli z Ewangelii św. Mateusza (Mt 2,2). Czytamy tam, że królowie, oddawszy pokłon narodzonemu Jezusowi, wracali różnymi drogami do swoich krajów. Legenda dopowiada, że odwiedzali oni miasta i wioski i rozgłaszali wieść o Bogu narodzonym w ludzkiej postaci. Chyba każdy przeżył już kolędę w domu, ale warto przypomnieć sobie pewne zasady, aby jeszcze lepiej przygotować się do tej wizyty: stół przykryty białym obrusem, na stole: krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło, a także pięknie prowadzone zeszyty od religii.
• Wizyta kapłana niosącego Boże błogosławieństwo to wielkie święto. Warto więc, by cała rodzina była obecna i odświętnie ubrana. Po śpiewie kolęd następuje czytanie odpowiedniego fragmentu Pisma św. Później kapłan modli się. Po wspólnej modlitwie następuje rozmowa z księdzem. Warto też wspomnieć o znakach kolędowych pozostawionych na drzwiach. Nawiązują one do wydarzeń ze Starego Testamentu. Oznaczenie domów krwią baranka paschalnego miało chronić mieszkańców od nieszczęścia. Żyd pozwalający na oznakowanie odrzwi przyznawał się, do jakiej wspólnoty należy. Chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo przynależności do Kościoła. Kolędowy zapis daje najbliższemu otoczeniu poznać: oto mieszkanie chrześcijanina-katolika. A co oznacza napis C+M+B ? Św. Augustyn odczytuje w tych literach duszpasterską myśl: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu. Prosimy o zamknięcie zwierząt w innym pomieszczeniu i przewietrzenie mieszkania.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.

6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Z tego względu prosimy o obchody pierwszej soboty prywatnie. Jedynie o 19.00 wspólny – wynagradzający Różaniec i 15 min. medytacja z Maryją tajemnicy różańcowej, a o 20.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy jakimi obrażane jest Niepokalane Serce Maryi.
• Msze św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli jak w każdą niedzielę i uroczystość o godz. 7.00; 8.30; 10.00;11.30; 13.00; 18.00 i ostatnia o 20.00.
• W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się szczeciński „Orszak Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 12.00. na Placu Armii Krajowej przy Urzędzie Miasta, a zakończy, po przejściu, na Placu Lotników. Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy młode osoby do przebrania się między innymi: za Świętą Rodzinę, aniołów, królów, pastuszków itd.

7. Podczas kolędy (cały styczeń) kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

8. Uprzejmie informujemy, że w przyszłą niedzielę – 7 stycznia w godz. od 18.00 do 20.30 będziemy gościli u nas peregrynujące po Polsce relikwie Rodziny Ulmów, niedawno beatyfikowanych. Już dziś zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św., odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwę za nasze rodziny. W tym dniu wyjątkowo Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w Kaplicy Maryjnej.

9. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!