Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022r.

1. Jutro Dzień Fatimski 105 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. oraz procesję różańcową o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu rozpoczniemy o godz. 18.30. W tym dniu będziemy dziękować również za Koronację papieskimi Koronami Figury z naszego Sanktuarium 35 lat temu. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Jerzy Senderek – proboszcz ze Zdrojów.

2. W najbliższy czwartek radosne święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 z procesją ulicami naszego osiedla oraz o godz. 18.00 (uwaga nie ma Mszy o 13.00 i o 19.00 i nie mam nabożeństwa)
• Uprzejmie prosimy o dekorację domów z Okazji Bożego Ciała i to nie tylko na trasie przemarszu. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Szafarze Eucharystii, 4. Odnowa w Duchu Świętym. W oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do przyszłego czwartku włącznie – na zakończenie nabożeństwa (o 17.30) procesja Eucharystyczna wokół Sanktuarium. Bardzo proszę działkowiczów o kwiatki do sypania w Boże Ciało. Zapraszamy do sypania kwiatków dziewczynki szczególnie te, które w tym roku jak i ubiegłym przystąpiły do Pierwszej Komunii. Próba we wtorek o godz. 17.00.

3. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy również, że o godz. 20.30 w naszym Sanktuarium, modlimy się na Różańcu o pokój na Ukrainie, w Polsce i Świecie i o pomyślność naszej Ojczyzny.

4. Odpowiadając na prośby wielu parafian – rozpoczęliśmy w kościele prace instalacyjne ogrzewania podłogowego. Postęp można śledzić na naszej stronie internetowej. Bardzo dziękuję p. Sławkowi , który ze swoją ekipą i naszymi parafianami p. Zbyszkiem, p. Stanisławem oraz ministrantami rozbierali podesty, wynosili ławki.

5. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli w całości przeznaczona jest na tę inwestycję. Bóg zapłać z ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

6. Uwaga wszystkie Msze św. odprawiamy w Kaplicy Maryjnej także w niedzielę (lub będą Msze św. „polowe”-przed kaplicą).

7. Zapraszamy na Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 16-18 czerwca br. w Chojnie.

8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9-10 lipca, koszt 220 zł.