Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019r.

1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na Apel Maryjny do naszego Sanktuarium codzienne o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu przyjedzie do Polski Myrna Nazzour, obdarowana wieloma łaskami mistycznymi. Jest ona świadkiem miłosierdzia Bożego, które czyni ze zwykłej codzienności ludzkiej, drogę osobistego uświęcenia i wezwanie skierowane do innych, aby wstąpili na drogę jedności i pojednania. Myrna po Mszy św. w sobotę – 22 czerwca o godz. 12.00.w naszym Sanktuarium, będzie mówiła o swoim doświadczeniu duchowym, o jej spotkaniach z Maryją, o cudownym namaszczeniu, duchowych ekstazach, orędziach i ranach Jezusa. Będzie to jednocześnie okazja do wspólnej modlitwy, w atmosferze wschodnich pieśni religijnych i do błogosławieństwa olejkiem Matki Boskiej z Saufanija, w Damaszku. Serdecznie już dziś zapraszamy.

3. W następną niedzielę 23 czerwca, wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

4. W przyszłą niedzielę będzie obecna wśród nas s. Victoria Rejmer posługująca w Boliwii, która opowie o pracy misyjnej, a po Mszy będzie można złożyć ofiarę na dzieła misyjne prowadzone przez s. Miłosierdzia w Boliwii.

5. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wypoczynek letni dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią. Zbiórka na ten cel po Mszach Świętych w ostatnią niedzielę czerwca 30.06.2019 r.

6. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na nasze Sanktuarium – i tym, którzy wpłacają na konto parafialne; tym którzy podpisują swoje ofiary jak i tym, którzy bezimiennie składają swoje ofiary. Za każdy gest życzliwości za nawet najmniejszą ofiarę składaną z serca bardzo dziękujemy. Do potrzebnej nam kwoty na zakończenie remontu dachu brakuje nam jeszcze 207 tyś zł. Proszę o modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia prac.

7. W czwartek przypada Boże Ciało. Wzorem ubiegłych lat proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Neokatechumenat, 4. Odnowa w Duchu Świętym. Działkowiczów proszę o przyniesienie kwiatków do sypania na Boże Ciało. Prosimy na ten dzień o dekoracje domów choćby flagami narodowymi i kościelnymi. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne po nabożeństwie czerwcowymo godz. 17.30. Próba sypania kwiatków w środę o godzinie 19.00.

8. O. Dariusz Śmiałek napisał do nas: Pragnę serdecznie zaprosić Was moi drodzy parafianie, przyjaciele, was wszystkich którzy wspierali mnie modlitwa w moim pełnieniu posługi kapłańskiej, na uroczysta msze jubileuszowa 25 lat kapłaństwa, dziękując Bogu za dar powołania. Na te szczególna modlitwę zapraszam na dzień 7 lipca, niedziela o godzinie 13.00. Z misyjnym błogosławieństwem pozdrawia z Ekwadoru, Ojciec Dariusz Śmiałek.

9. Ks. Przemek z biurem Santiago organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej szlakiem biblijnym od 18.02.2020 do 25.02.2020. Szczegóły w gablocie i u księdza Przemka.. Program można także odebrać w zakrystii.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Maksymilian MOKRZAK, śp. Marzena HRECZUCH. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca br., o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy za nowo wyświęconych kapłanów.

12. Informujemy, że XXVIII Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 1 do 7 lipca br. Zapisy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl lub pod nr. tel. 606 685 149. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce i prosimy o przekazanie tej informacji wiernym.