Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021r.

1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy również, że o godz. 20.30 w naszym Sanktuarium, modlimy się na Różańcu o ustanie epidemii i o pomyślność naszej Ojczyzny – zapraszamy do duchowej łączności – za pośrednictwem transmisji internetowej.

2. Od wtorku rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo codziennie o godz. 17.30 – z wyjątkiem Bożego Ciała.

3. W najbliższy czwartek (3 czerwca) przypada Boże Ciało. Pragnęliśmy tak jak w poprzednich latach wyjść z procesją Eucharystyczną na ulice naszego osiedla, jednak w związku z remontami ulic Łubinowej oraz w Zdrojach, ul. Mącznej (dojazd do szpitala tylko przez ul. Łubinową), nie uzyskaliśmy pozwolenia na przejście w tym roku tradycyjna trasą. Stąd zapraszam na procesję na naszym parafialnym terenie. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Neokatechumenat, 4. Odnowa w Duchu Świętym. Już dziś proszę z dzieci z młodszych klas o udział w procesji w białych strojach, a dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Prosimy również ogrodników o kwiatki do sypania podczas procesji.

4. W Boże Ciało po procesji – wstawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Maryjnej i okazja do osobistej adoracji Jezusa – do czego serdecznie zapraszamy.

5. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie misyjne w postaci zbiórki makulatury i plastikowych zakrętek.

6. Przypominamy, że pragniemy odwiedzić naszych chorych. Rozumiejąc obawy i lęki związane z pandemią – prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną.

7. Według nowych wytycznych związanych z pandemią w naszym kościele może się modlić do 110 osób a w kaplicy Maryjnej do 20 osób jednocześnie. Oczywiście wszyscy uczestnicy zobowiązani są mieć przysłonięte usta i nos i w duchu wzajemnej odpowiedzialności – prosimy o sumienne zastosowanie się do tych wskazań. Msze św. w najbliższym czasie będą odbywały się w kościele. Bardzo dziękujemy wszystkim za zrozumienie.

8. Bóg zapłać wszystkim za materialny wkład w utrzymanie naszego Sanktuarium – szczególnie teraz w tym bardzo trudnym czasie. Do spłaty drugiego etapu pokrycia dachu blacha miedzianą pozostało 243 tyś zł.

9. Zapraszamy do udziału w celebracji Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina, która będzie przebiegać według następującego porządku: – godz. 9.00 – Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana; – godz. 10.00 – rozpoczęcie procesji eucharystycznej z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi; – ok. godz. 12.00 – po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Zapraszamy do udziału w uroczystości wszystkich wiernych, duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami.”