Wielkanoc 2021

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ.
„Zmartwychwstały Pan, przynosząc nam Pokój, staje się dla nas źródłem nadziei. Przecież w każdej Mszy świętej Jezus Chrystus ofiarowuje się za nas, poucza nas, karmi i „życie daje światu” (J 6,33). Chrystus jest bowiem „chlebem życia” (J 6,35). „Kto Go spożywa, nie umrze. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,50-51). Sam powiedział przecież: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne” (J 6,54). Jak więc nie przyjmować z pobożną radością czystego serca, przychodzącego we Mszy świętej Żyjącego Pana oraz daru Jego Pokoju.
Niechaj zatem Święta Wielkanocne, gdy Prawda niezmiennie zwycięża nad kłamstwem, Miłość nad nienawiścią, Wolność nad zniewoleniem a Pokój nad wszelakim zamętem, pomogą nam w pełni wolności przyjąć i dzielić z innymi Dar Pokoju Pana. W Eucharystii niech Pan nas uzdrawia i uświęca. Święty Józef – Patron Kościoła, niech nas w tym wspomaga.
+ Andrzej Dzięga – Abp Metropolita Szczecińsko-Kamieński

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. o godz. 6.00 (Msza pustego grobu), 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.00 (nie będzie Mszy o 7.00).

2. W poniedziałek wielkanocny (5.04.2021r.) – Msze św.: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o 19.00).

3. Zmiana tajemnic różańcowych – indywidualnie

4. Schronisko dla Osób Bezdomnych przy ulicy Hryniewieckiego zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla swoich podopiecznym. Opieką jest tam otoczonych 100 osób. Obecnie bezdomni potrzebują szczególnie materiałów opatrunkowych, gazy jałowe, bandaże, produkty służące pielęgnacji ran i odleżyn (sudocrem), pieluchomajtki. Kolejną grupą niezbędnych materiałów to produkty kosmetyczne: szampony, mydła w płynie, pianki do golenia, pasty do zębów. Uprzejmie prosimy o Dar Serca dla bezdomnych. Produkty można zostawiać w naszym parafialnym „Caritas” lub bezpośrednio u ks. Kryspina. Za dar serca bardzo serdecznie dziękujemy.W tym trudnym czasie próby życzymy nadziej płynącej z Miłości Boga, który umierając na krzyżu i trzeciego dnia Zmartwychwstając pokonuje śmierć i grzech. Bardzo dziękujemy, że w tym trudnym czasie potraficie okazywać serce. Bardzo dziękujemy ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ.

5. Codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia.

6. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.30 w naszym Sanktuarium, kapłani modlą się na Różańcu o ustanie epidemii i o pomyślność naszej Ojczyzny – zapraszamy do duchej łączności – za pośrednictwem transmisji internetowej.

7. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie wymagań związanych z pandemią. Dziękuję za pomoc w przeżyciu Wielkiego Tygodnia: Służbie Liturgicznej, Scholii młodzieżowej, Pani Ani, Pani Bogusi i Odnowie w Duchu Święty, Neokatechumenatowi i Księzom wikariuszom.