Wielkanoc 21.04.2019r.

Drodzy Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi diecezjanie oraz goście, świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W bieżącym roku, w którym przypada 40. rocznica pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny, przeżywając tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego przypomnijmy sobie słowa nauczania świętego Papieża. Słowa te, choć wypowiedziane w innej rzeczywistości historycznej panującego wówczas reżimu komunistycznego, mają swoją ponadczasową uniwersalną wartość. Św. Jan Paweł II w homilii wygłoszonej na Placu Zwycięstwa w Warszawie, 2 czerwca 1979 r., tak mówił: Człowieka bowiem nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa. Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz … nie rozumielibyśmy samych siebie.
Życzę, aby te słowa były dla nas inspiracją w przeżywaniu nie tylko najbliższych Wydarzeń związanych z czasem Zmartwychwstania Pańskiego, ale każdego, nawet najbardziej zwyczajnego, powszedniego dnia. Znajdźmy w swoim sercu odwagę, aby otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi. Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!
Z odwagą otwierajmy serca i zapraszajmy do nich Zmartwychwstałego Chrystusa, który jest kluczem do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek.
+Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

1. W poniedziałek wielkanocny (22.04.2019r.) – Msze św.: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o 19.00). Taca z II-go święta jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny US.

2. Codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzebujących pomocy

3. Zelatorów Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy na spotkanie 23 kwietnia- (wtorek) – po mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy że podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym, w sobotę 4 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się Modlitewne spotkanie członków Róż Różańcowych naszej Archidiecezji.

4. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – szczególnie w tym roku , roku 100 – rocznicy Cudu nad Wisłą. Modlitwę rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00 – 26 kwietnia, a zakończymy 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny modlitwy – w kiosku parafialnym.

5. Uprzejmie informuję, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia br.(piątek sobota).

6. Serdecznie dziękując za ofiary na remont dachu naszego kościoła, uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel. Do potrzebnej kwoty brakuje nam jeszcze 245 tyś zł.

7. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Bożego Grobu (Neokatechumenat), Ciemnicy (Odnowa w Duchu Świętym). Dziękuję za pomoc w liturgii Słowa. Dziękuję chórowi Echo Fatimy i scholii młodzieżowej za pomoc w śpiewie podczas Triduum Paschalnego. Serdecznie dziękuję Służbie Liturgicznej tak bardzo potrzebnej podczas liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękuję za posługę sprzątania kościoła.

8. W niedzielę, 28 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż…. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt.

9. W dniach od 26 kwietnia do 3 maja 2019 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka z naszego Sanktuarium do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, z modlitwą o trzeźwość Narodu Polskiego. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Informacje i zapisy pod numerem 782 322 763.