Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023r.

1. W dniu dzisiejszym druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św., – od poniedziałku do piątku dzieci będą uroczyście uczestniczyć w tzw. Białym Tygodniu – na Mszy św. w kościele o godz. 18.00. A że miesiąc maj to miesiąc Maryjny – zapraszamy wcześniej o 17.30 na nabożeństwo majowe.

2. Zapraszamy również na codzienny Apel Maryjny o godz. 21.00.

3. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Początek po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu a kulminacją będzie Msza św. o 23.00.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Zesłanie Ducha Świętego – Zielone Świątki.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszamy – szczególnie te dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. Z tej okazji zapraszamy do spowiedzi codziennie podczas każdej Mszy św.

6. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy 24 godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny – tzw. Jerycho Różańcowe. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wpisywanie się na poszczególne godziny adoracji i modlitwy.

7. Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w tym tygodniu w piątek i sobotę (26-28 maja br.)

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na placach”, która odbędzie się dziś w niedzielę 21 maja i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.”
• Jasne Błonia – okolice pomnika Czynu Polaków, ul. J. Fałata (w niedziele w godz. od 15.00 do 17.30);
• Łasztownia – bulwary – Nabrzeże Celne, ul. Zbożowa (w niedziele w godz. od 15.00 do 17.30);

9. Pod adresem www.zapisy.ichtis.info trwa elektroniczna rejestracja grup uczestników na Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Wolinie w dniach 8-10 czerwca br. Serdecznie zapraszamy wszystkie dekanaty i parafie do organizacji grup uczestników tak, aby jak najwięcej wspólnot i młodzieży mogło być reprezentowanych w czasie tegorocznego spotkania. W spotkaniu weźmie udział także grupa młodzieży z Archidiecezji Bamberg. W załączniku przekazujemy dwie grafiki dot. spotkania: plakat oraz tzw. zdjęcie w tle do mediów społecznościowych – prosimy o udostępnienie ich w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych parafii i wspólnot. Na portalu Facebook zostało także utworzone wydarzenie, do którego można dołączyć pod adresem: https://fb.me/e/3yYQPgveH – również prosimy o udostępnienie tego linku. Szczegółowy program spotkania oraz informacje o zapisach znajdują się na Portalu Młodych Ichtis: www.ichtis.info lub pod nr. tel.: 506 413 634.

10. Organizator i kapelan pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę – Ksiądz kan. Roman Rostkowski przekazuje zaproszenie do udziału w XXXII Szczecińskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w dniach 3 – 9 lipca br. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl