Wszystkich Świętych 1.11.2020r.

1. Dziś w niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku ze względu na panującą pandemię, przeżywamy ten dzień w zaciszu własnych domów i ciszy kościoła. Msze św. o godz.: 7.00 – 8.30 – 10.00 – 11.30 – 13.00 i wieczorem o godz. 18.00 i 19.00.

2. W poniedziałek Dzień Zaduszny – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
Od 2. listopada przez cały miesiąc listopad o 17.30 nabożeństwo wspominkowe.
• Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Przypominamy wiernym, że zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, odpust zupełny za zmarłych mogą uzyskać w tym roku przez cały miesiąc w ośmiu przez siebie wybranych dniach.

3. Na stolikach wyłożone są kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie. Na kartce jest podana data kiedy będziemy modlili się za poleconych na niej zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na spłatę remontu dachu kościoła. Prosimy o wrzucanie kartek – do skrzynki na Wypominki – przynajmniej dzień wcześniej przed zaznaczonym dniem modlitwy.

4. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

6. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywających usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI.

7. Powstała nowa inicjatywa modlitewna pt. „Różaniec do Granic Nieba”, która odbędzie się w Polsce i poza jej granicami w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych w dniach od 1 do 8 listopada br.
• W naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólne odmówienie różańca do nieba i modlitwa w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 8.30 Msza św. sprawowana przez o. Dariusza Śmiałka

8. Zachęcam do lektury czasopism katolickich w kiosku do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Wyjątkowo prasa dziś do nabycia w zakrystii.