Wszystkich Świętych-1.11.2023r.

1. W związku z przedłużająca się chorobą, Pan Józef Kowalczyk poprosił o zwolnienie go z posługi kościelnego. W najbliższym niedzielę o godz. 8.30, odprawimy w Jego intencji Mszę św. dziękczynną – o czym powiadomimy. Szukamy na jego miejsce Panią lub Pana – bardzo prosimy o pomoc w posłudze kościelnego.

2. W dniach 4 do 6 listopada przy naszym kościele odbędzie się zbiórka tzw. elektro-śmieci, (zużyte komputery telewizory radia, telefony, pralki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, żelazka, kable, baterie, itp). Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na Kościoły na Wschodzie oraz sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

3. Dziś 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – jest to święto nakazane, a jak uczy nas katechizm w pierwszym przykazaniu kościelnym: w niedziele i święta nakazane mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. o godz.: 7.00 – 8.30 – 10.00 – 11.30 – 13.00 i wieczorem o godz. 18.00 (uwaga!!! – nie będzie Mszy św. o godz. 19.00!)
• Msza św. na cmentarzu w Zdrojach o godz. 12.00, poprzedzona procesją od bramy cmentarza o 11.30, a o godz. 19.30 różaniec na cmentarzu.
• Msza św. na cmentarzu w Dąbiu około godz. 12.30 poprzedzona procesją od bramy cmentarza o 12.00.

4. Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. W czwartek – 2 Listopada – Dzień Zaduszny – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Od 2. listopada przez cały miesiąc listopad o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe.

6. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Uprzejmie prosimy kartki na wypominki składać przynajmniej trzy dni przed planowaną data modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek.

7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

8. Przypominamy, że w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 jest okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację kończymy Apelem maryjnym.

9. Włączamy się w pomoc dla Polaków mieszkających na wschodzie „Paczka dla rodaka” – szczegóły na plakatach. Prosimy o przynoszenie produktów o długim terminie przydatności do spożycia oraz środków higieny..

10. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.