Zesłanie Ducha Świętego 23.05.2021 r.

1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy również, że o godz. 20.30 w naszym Sanktuarium, modlimy się na Różańcu o ustanie epidemii i o pomyślność naszej Ojczyzny – zapraszamy do duchowej łączności – za pośrednictwem transmisji internetowej.

2. Za półtora tygodnia ( 3 czerwca) przypada Boże Ciało. Zachowując normy sanitarne pragniemy z Bożym błogosławieństwem wyjść na ulice naszego osiedla. Wzorem ubiegłych lat proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Neokatechumenat, 4. Odnowa w Duchu Świętym. Już dziś proszę z dzieci z młodszych klas o udział w procesji w białych strojach, a dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków.

3. Uprzejmie informuję, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 28-30 maja br., czyli w piątek i sobotę tego tygodnia.

4. Według nowych wytycznych związanych z pandemią w naszym kościele może się modlić do 110 osób a w kaplicy Maryjnej do 20 osób jednocześnie. Oczywiście wszyscy uczestnicy zobowiązani są mieć przysłonięte usta i nos i w duchu wzajemnej odpowiedzialności – prosimy o sumienne zastosowanie się do tych wskazań. Msze św. w najbliższym czasie będą odbywały się w kościele. Bardzo dziękujemy wszystkim za zrozumienie.

5. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w dziś niedzielę 23 maja po Mszy św. o godz. 10.00, oraz 24 maja w poniedziałek o godz. 19.00.

6. Gościmy w naszej świątyni peregrynującą po naszej diecezji figurę Matki Bożej Brzemiennej. Modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Brzemiennej, chcemy zwrócić uwagę na to, że życie każdego nienarodzonego dziecka jest bezcennym darem oraz zachęcić wiernych do pamiętania w codziennej modlitwie o poczętych dzieciach. Matka Boża, Matka Zbawiciela, jest Matką wszystkich żyjących i orędowniczką dzieci nienarodzonych. Więcej na stronie internetowej pod adresem: https://www.dropbox.com/sh/feg9xv0nh6iotvd/AADkQ74ZONXE6jmxt97YwGeSa?dl=0

7. Na początku czerwca pragniemy odwiedzić naszych chorych. Rozumiejąc obawy związane z pandemią – prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną.

8. Bóg zapłać wszystkim za materialny wkład w utrzymanie naszego Sanktuarium – szczególnie teraz w tym bardzo trudnym czasie. Do spłaty drugiego etapu pokrycia dachu blacha miedzianą pozostało 243 tyś zł.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Wiesław Borowski . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

10. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Jana Gałeckiego, w 30. dniu po śmierci. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w czwartek, 27 maja br. o godz. 18.00.

11. Zapraszamy do udziału w celebracji Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina, która będzie przebiegać według następującego porządku: – godz. 9.00 – Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana; – godz. 10.00 – rozpoczęcie procesji eucharystycznej z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi; – ok. godz. 12.00 – po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Zapraszamy do udziału w uroczystości wszystkich wiernych, duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami.”