1 niedziela postu – 10.03.2019

1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy Wielki Post, okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 15 marca – Kościół Domowy, (22 marca – Chór i Żywy Różaniec, 29 marca – Jezuici – relikwie św. Andrzeja Boboli, 5 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym, 12 kwietnia – Młodzież)

2. Zapraszamy na nauki przedślubne – w środy o godz. 19.30 w salce na plebanii. Jednocześnie zapraszamy do zapisów na weekendowe nauki przedmałżeńskie planowane w dniach 10-12 maja 2019r.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Zelatorów Żywego Różańca oraz Zelatorów kół Różańca Rodziców za Dzieci.

4. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – jest wystawiony kosz i skarbona.

5. W przyszłą niedzielę 17 marca 2019r. ogólnopolska zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. Trwają prace dekarskie na dachu kościoła. Przypominamy, że ze wstępnych kalkulacji wynikało, iż gdyby lepiej sytuowani parafianie złożyli ofiarę 1.000 zł (jeden tysiąc zł) to rozwiązałoby problem finansowania remontu dachu. Fakt jest taki, że do dziś wpłynęło 912 ofiar – bardzo różnej wartości od 10 zł do 1000 i często wpłacanych przez jedną rodzinę w kilku ratach. Niestety do potrzebnej na remont dachu kwoty 525 tyś. Brakuje jeszcze blisko 278 tyś zł.
• Otrzymaliśmy zgodę Księdza Arcybiskupa i Kurii Metropolitalnej na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wstępne kalkulacje pożyczki zaciągniętej na 5 lat wykazują, że parafia będzie musiała dodatkowo oddać blisko 50 tyś zł. – i jeżeli nie będzie innego wyjścia tak będziemy musieli zrobić.
• Apelujemy ponownie, by kto tylko może, wsparł swoją ofiarą – bądź pożyczką – remont dachu naszego kościoła.
• Pokornie prosimy i tych, którzy w ubiegłym roku złożyli swoją ofiarę, by jeżeli mogą – jeszcze i w tym roku się dołożyli. Dzisiejsza TACA w całości jest przeznaczona na tę inwestycję. Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze Sanktuarium.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Anna WARDZIŃSKĄ. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…