2 niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020r.

1. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 13 marca – Neokatechumenat; (20 marca – Młodzież; 27 marca – Odnowa w Duchu Świętym; 3 kwietnia – Żywy Różaniec)

2. WEEKENDOWE NAUKI PRZEDŚLUBNE planujemy w dniach 22-24 maja 2020r. – konieczne są zapisy. Zgłoszenia wysyłać: m.guzicka@wp.pl; lub sloneczne@hotmail.com

3. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – jest wystawiony kosz i skarbona.

4. Zbliża się 3 rocznica śmierci śp. Ks. Jana CICHYEGO – (11.03.2017). Zapraszamy na Msze świętą w niedzielę 15. 03.2020 o godzinie 11.30.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego od 6 do 7 czerwca 2020 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Przemka.

6. Przypominamy, że zostały zamontowane bramy na wjeździe od ulicy Rydla. Brama w dni powszednie będzie otwierana pół godziny przed Mszą św. a zamykana kwadrans po Mszy św. Prosimy również by nie zastawiać bram wjazdowych – to są drogi przeciwpożarowe, które zawsze muszą być przejezdne.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na spłatę długu za remont dachu naszego kościoła. Pozostało nam do spłacenia 80 tyś zł.

8. Episkopat Polski wskazuje wobec zagrożenia nowym koronawirusem, gdyby ktoś miał obawy może nie korzystać z wody święconej w kropielnicach przy wejściu do kościoła, również i Komunię św. gdyby pojawiły się w Polsce przypadki tej choroby będzie można przyjmować na rękę. Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej.

9. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski – rozesłał pismo informujące jak się zachować w przypadku podejrzenia o zarażenie nowym koronawirusem – cały list jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Co do zasady należy zachować zdrowy rozsądek i tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja.
• Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.
• Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 °C, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
• Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 °C i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.