22 Niedziela zwykła – 30.08.2018

1. Kończą się wakacje, od jutra powraca Msza św. w tygodniu o godz. 8:30, a od następnej niedzieli ostatnia Msza św. będzie odprawiana o godz. 19:00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek zachęcamy do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez spowiedź, komunię świętą i nabożeństwo. W sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Matki Bożej z Fatimy przez nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w duchu wynagrodzenia za grzechy. Program: – 11.00 – Różaniec, tajemnice radosne i 15-minutowe rozważanie z Maryją jednej z tajemnic różańcowych, – 12.00 – Msza św. i różaniec, tajemnice światła, – 17.30 – Różaniec, tajemnice bolesne, – 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego, – 19.00 – Różaniec, tajemnice chwalebne i 15 minutowe rozważanie z Maryją jednej z tajemnic różańcowych, – 20.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, – 21.00 – Apel maryjny

3. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00. Uwaga! – w dzisiejszą niedzielę Apel Maryjny w kościele po Mszy św. o godz. 20.00.

4. Kierując się wskazaniami epidemiologów i episkopatu, zakupiliśmy urządzenia automatyczne do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą – jedna stoi przy wejściu głównym w naszym kościele, druga przy bocznym, a trzecia w kaplicy Maryjnej. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

5. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii jest na obecną chwilę planowany na 30 września o godz. 18:00. Zapraszamy kandydatów na spotkanie z księdzem Przemkiem 3 września (czwartek) o godz. 19:00.

6. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii 13 września o godz. 11:30 (grupa I) i o godz. 13:00 (grupa II). Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele w poniedziałek 31 sierpnia:
– grupa I (klasy 3A,3B,3C i szkoła Słoneczna) – o godz. 18:00
– grupa II (klasy 3D,3E i CKS) – o godz. 19:00.

7. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny jest możliwy pół godziny przed Mszą św. i Apelem Maryjnym, a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

8. Uprzejmie informujemy, że w sobotę, 5 września br., odbędzie się Uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie. Program:
10.30 – modlitwa różańcowa, 11.00 – przedstawienie historii i interpretacji teologicznej Obrazu Matki Bożej, 11.45 – przygotowanie do Eucharystii,12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, po Mszy Świętej – indywidualna modlitwa wiernych i poczęstunek dla uczestników uroczystości.

9. Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (por. Mk 10,14), która odbędzie się w sobotę, 12 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.

10. Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża w poniedziałek, 14 września br., które odbędą się w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża. Modlitwa ta będzie stanowić II Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.