23 niedziela zwykła – 6.09.2020r.

1. Po okresie wakacyjnym powróciliśmy do zwykłego porządku Mszy św. – od dziś ostatnia Msza św. niedzielna będzie odprawiana o godz. 19:00.

2. W następną niedzielę 13 września przypada 103. rocznica piątego objawienia Maryi trojgu pastuszków w Fatimie. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 19:00, po Mszy św. modlitwa różańcowa z apelem fatimskim. Modlitwom przewodniczyć będzie ks. kan. Waldemar Szczurowski, proboszcz parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy.

3. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

4. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii jest na obecną chwilę planowany na 30 września o godz. 18:00.

5. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii 13 września o godz. 11:30 (grupa I) i o godz. 13:00 (grupa II). Natomiast 20 września rozpoczynamy przygotowanie do przyszłorocznej Pierwszej Komunii Św. Zapisy dzieci w niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 13:00.

6. Dnia 14 września będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża. Duchowym wprowadzeniem w przeżywanie tego święta jest, podobnie jak w ubiegłym roku, Nowenna do Krzyża Świętego, która odbywa się we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji. W naszym kościele Nowenna odprawiana jest codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00.

7. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się urządzenia automatyczne do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie w całości przeznaczona na cele inwestycyjne, a przede wszystkim na spłatę zadłużenia za remont dachu na kościele.

9. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny jest możliwy pół godziny przed Mszą św. i Apelem Maryjnym, a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

10. Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (por. Mk 10,14), która odbędzie się w sobotę, 12 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.

11. Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża w poniedziałek, 14 września br., które odbędą się w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża. Modlitwa ta będzie stanowić II Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.