24 niedziela zwykła 13.09.2020r.

1. Dziś w niedzielę 13 września przypada Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie ks. kan. Waldemar Szczurowski.

2. Dziś w naszej diecezji zbieramy po Mszy św. Ofiary do puszek na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Za te ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

3. Dziś w niedzielę dwie grupy dzieci przystąpią do pierwszej Komunii św. od poniedziałku Biały Tydzień. Niech ta uroczystość i nam przypomni przeżycia związanie z naszym pierwszym eucharystycznym spotkaniem z Jezusem.

4. Jutro 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, do którego przygotowujemy się modlitewną nowenną, a w piątek 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

5. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

6. Wprawdzie mamy jeszcze do spłacenia 47 tyś zł za remont dachu kościoła, ale na prośbę wielu starszych osób w tym tygodniu rozpoczniemy budowę nowego chodnika do bocznych wejść w naszym kościele. Przepraszając za utrudnienia – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel – koszt chodnika to ponad 30 tyś zł.

7. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół godziny przed Mszą św. i Apelem Maryjnym, a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

8. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

9. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Ryszarda PIERNIKOWSKIEGO, śp. Gerarda CIEŚLIKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Uprzejmie informujemy, że w tym roku nasza Archidiecezja przewodniczy VIII Pielgrzymce Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości w Międzyrzeczu pod hasłem: „Nowe czasy…, nowe zadania”, która odbędzie się w sobotę, 19 września br.