28 niedziela zwykła 11.10.2020

1. Dziś w niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Dziękując Opatrzności Bożej za Jana Pawła II prośmy za Jego wstawiennictwem w intencji nas samych naszej Ojczyzny a szczególne za dzieci i młodzież, które były także bliskie sercu naszego Wielkiego Rodaka. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Żywy Pomnik Jana Pawła II – jakim są stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

2. We wtorek Dzień Fatimski – 103 rocznica objawień Maryi w Fatimie trójce Pastuszków i 90 rocznica zatwierdzenia przez Kościół autentyczności tych objawień. Zapraszamy na Mszę św., o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie JE ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.

3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

4. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

5. Trwają prace przy budowie nowych chodników. Przepraszając za utrudnienia – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel. Taca z przyszłej drugiej niedzieli w całości przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

6. W obronie niepodległości Ojczyzny Polacy wielokrotnie przelewali krew. Dziś także potrzeba krwi! Regionalne Centra Krwiodawstwa alarmują: BRAKUJE KRWI. Włączamy się w ten apel i zachęcamy do honorowego oddania krwi. W niedzielę, 18 października br., o godz. 10.00 przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Zapraszamy osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 roku.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Ryszarda Rotmana. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

8. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, z okazji przypadającej 16 października jedenastej rocznicy śmierci. Msza Święta zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 18 października br., o godz. 12.00.

9. Otrzymaliśmy informację, że w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października, Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Modlitwa rozpocznie się 13 października br. i zakończy 21 października br. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, po zapoznaniu się z materiałami (które przesyłamy w załączeniu) błogosławi wszystkim, którzy włączą się w tę Nowennę wykorzystując opracowanie nadesłane przez Stowarzyszenie lub inną wybraną formę modlitwy.

10. Zapraszamy delegacje parafialne do udziału w Procesji ze świętymi z relikwiami świętych i błogosławionych w sobotę, 31 października. Procesja wyruszy o godz. 19.00 z Jasnych Błoni, od figury św. Jana Pawła II i będzie zmierzać do Katedry. Ok. godz. 20.00, po zakończeniu procesji, zostanie odprawiona w Katedrze Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.

11. Diecezjalny Zarząd Akcji Katolickiej zaprasza wszystkie Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej działające w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na doroczne spotkanie, które odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w dniu 22 października br., w kościele św. Jana Pawła II przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie. O godz. 18.00 będzie odmówiony różaniec w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Augusta Hlonda, a o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

12. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

13. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

14. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości” – “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Szczegóły na plakacie.

15. W przyszłą niedzielę 18.10.2020 r., po Mszy św. o godzinie 10 00 w kościele odbędą się zapisy dla młodzieży klas ósmych i osób pragnących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.