3 niedziela adwentu 12.12.2021

1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Sylwester Cabała z Redemptorysta Barda Śląskiego. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. w niedzielę oraz od poniedziałku do środy włącznie, na Mszy św. o 6.30, 8.30, 12.00 i 18.00

2. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30.

3. Poświęcone w I niedzielę adwentu opłatki, są do nabycia w naszej świątyni tuż przy ołtarzu. Chodzi o to by od ołtarza w kościele, zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

4. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

5. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci. W kościele przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących. Wyłożone są też na stolikach Torby Miłosierdzia, dla pragnących podzielić się dobrem z bardziej potrzebującymi.

6. Zapraszamy codziennie o godz. 20.30, na kapłański różaniec i Apel Maryjny do naszego Sanktuarium w intencji o zatrzymanie pandemii coronavirusa i o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

7. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI.

• W związku z obostrzeniami pandemicznymi w świątyniach może być zajętych 30 % miejsc, a pozostałe miejsca mogą być zajmowane tylko przez osoby zaszczepione. Słyszymy zapowiedzi, że policja może sprawdzać u uczestników Mszy św. w kościele tzw. Paszporty Covidowe. Uprzejmie prosimy o ich zabieranie ze sobą idąc do kościoła.

8. Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 17-19 grudnia br., czyli w najbliższy piątek sobotę i niedzielę.

9. W parafialnym kiosku jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – zachęcam do lektury czasopism katolickich. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku

10. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Czesława Morgiewicza. Zmarł również ks. Emanuel Lose proboszcz z Kijewa. W poniedziałek o 20.00 Msza św. kapłanów z Dekanatu, we wtorek 14 grudnia 2021 r. o godz. 16:00 – Msza święta pogrzebowa. Pogrzeb w środę w Kończycach Małych (Diecezja Bielsko – Żywiecka) ..

12. Uprzejmie informujemy, że w piątek, 17 grudnia br., odbędą się obchody 51. rocznicy wydarzeń Grudnia 1970 r. według następującego programu: o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki, przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana, a o godz. 11.45 będą miały miejsce uroczystości pod Bramą Stoczni Szczecińskiej, przy ul. Antosiewicza 1. Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitwach i uroczystości rocznicowej.