3 niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020r.

1. W tym trudnym czasie pokładając ufność Panu Bogu i oddając się pod opiekę naszej Patronce Fatimskiej Pani, pragniemy jako ludzie wiary kierować się również rozumem i roztropnością w sprawach dotyczących naszej doczesności. Dlatego w związku z zagrożeniem Koronawirusem i rozporządzeniem władz państwowych, że Msze św. mogą się odbywać przy maksymalnie 50 uczestnikach – postanawiamy w niedzielę na ten trudny czas – by zabezpieczyć dobro duchowe nas wszystkich, w miarę potrzeby – wprowadzić Msze św. odprawiane równolegle: i w kościele i w kaplicy Maryjnej. Przypominamy również, że Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii przy jednoczesnym wskazaniu, że możemy w niej uczestniczyć duchowo, łącząc się za pośrednictwem mediów, telewizji radia czy jak u nas za pośrednictwem Mszy św. transmitowanej przez Internet.
• Wszystkich uczestników Mszy św. i nabożeństw zachęcamy do siadania w odległości minimum 1,5 metra od siebie. Również podchodzimy do komunii św. zachowując odległość 1,5m.
• Powracamy do liturgicznego zwyczaju przekazywania sobie znaku pokoju, który polega na skinieniu głowy (nie podajemy sobie dłoni)
• Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. bezpośrednio do ust i to zarówno przez szacunek dla Najświętszego Ciała jak i z prozy życia – idąc do kościoła otwieramy szereg drzwi, dotykamy kluczy, poręczy, kurtek, które przecież nie codziennie pierzemy i dezynfekujemy, itd. Każdy kapłan wychodząc do Mszy św. jeszcze w zakrystii starannie myje dłonie, ale i przed rozdawaniem Komunii św. będzie je myć i dezynfekować. Oczywiście gdyby ktoś jednak chciał przyjąć Komunię na ręce jest zobowiązany od razu przy kapłanie ją spożyć.

2. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, zapraszamy do przeżywania nabożeństw pasyjnych również za pośrednictwem Internetu, oczywiście w kościele kapłani modlić się będą: w piątek Droga krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00

UWAGA!!!

Kancelaria Parafialna – nieczynna do odwołania. Prosimy przychodzić tylko w sprawach losowych, ważnych.

Odwołujemy wszelkie spotkania grup duszpasterskich działających w naszej parafii.

Odwołujemy również trwający Kurs PRZEDMAŁŻEŃSKI.

 

3. WEEKENDOWE NAUKI PRZEDŚLUBNE planujemy w dniach 22-24 maja 2020r. – konieczne są zapisy. Zgłoszenia wysyłać: m.guzicka@wp.pl; lub s

4. Minęła 3 rocznica śmierci śp. Ks. Jana CICHEGO – (11.03.2017). Dziś w niedzielę o godzinie 11.30 Msza święta o spokój Jego duszy.

5. Przypominamy, że brama wjazdowa na teren przykościelny w dni powszednie jest otwierana od strony ul. Łubinowej – przy Domu Pielgrzyma, pół godziny przed Mszą św. a zamykana kwadrans po Mszy św. W niedziele i uroczystości – obie bramy są otwarte na czas liturgii. Prosimy również by nie zastawiać bram wjazdowych – to są drogi przeciwpożarowe, które zawsze muszą być przejezdne.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.. Pozostało nam do spłacenia za remont dachu 73 tyś zł., a jednocześnie są inne pilne potrzeby choćby dokończenie płotu przy bramach, zakończenie instalacji multimedialnej i remontu elektrycznego w kaplicy Maryjnej.

7. Codziennie o godzinie 20.30 Kapłani w naszym kościele modlić się będą w łączności z całym Kościołem o ustanie pandemii Koronawirusa i o pomyślność naszej Ojczyzny. Modlitwę zakończymy Apelem Maryjnym, a wiernych zachęcamy by jednoczyli się w swoich rodzinnych domach na tej modlitwie, również za pośrednictwem transmisji Internetowej z naszego kościoła.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Krzysztof LINOWSKI, śp. Leszek BONECKI, śp. Bogdan MORACZEWSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…