3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019r.

 

1. Kończymy w tym tygodniu wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Gdyby w wyznaczonym dniu nie doszło do spotkania, a jest takie pragnienie, prosimy o zgłoszenie. Uzupełnienia kolędowe odbędą się 31 stycznia.

2. Podczas kolędy (cały styczeń) kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

3. W Kaplicy Maryjnej trwa modlitwa w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho Różańcowe zakończymy dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• Czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca – dzień w którym oddając cześć Jezusowi Jedynemu i Wiecznemu Kapłanowi modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

5. W sobotę przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego – dawniej Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00; 18.00 i 20.00 z gromnicami. W tym dniu przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z Tej okazji już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia radości i satysfakcji z podjęcia życia konsekrowanego wszystkim, którzy taką drogę realizują w swoim życiu – szczególne s. Miriam.

6. Zakończyliśmy prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym naszego Sanktuarium. I za jednym zamachem poprowadziliśmy instalację doprowadzającą ciepło do zakrystii kościoła oraz salki nad zakrystią. Jednocześnie ta instalacja będzie w przyszłości służyła do ogrzewania podłogowego w kościele.
• Szczególne podziękowania składam na ręce Piotr Klima, który od wielu miesięcy pomagał w poprawieniu instalacji elektrycznej dostosowując ją do współczesnych wymogów – również przeciwpożarowych. Jestem zbudowany jego postawą i zaangażowaniem. Serdeczne Bóg zapłać. Ostatnie prace elektryczne, przeciwpożarowe i ciepłownicze kosztowały 60 tyś zł.

7. Jak już widać rozpoczęliśmy prace dekarskie na dachu kościoła. Od kilku miesięcy apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) – Na ten cel wpłynęły 765 ofiar. W kasie budowlanej po zakupieniu części materiału, pozostaje 127 tyś. 331 zł. Potrzeba jeszcze 300 tyś. zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Przypominam, że wpłacając pieniądze na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego” – można odpisać je od podatku.

8. Dziś w niedzielę po Mszy pod Kościołem stać będą osoby z puszkami. Zbierają pieniądze na lek dla pani Halinki, chorej na stwardnienie zanikowe boczne. Pani Halinka jest mamą ucznia 37 Szkoły Podstawowej. Prosimy o pomoc, ponieważ mamy mało czasu by uratować życie pani Halinki. Choroba szybko postępuje a lek jest bardzo drogi, kosztuje 55 tysięcy. Z góry dziękujemy za każde wsparcie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Caritas.

9. Dziś w Kościele w Polce zbierane są ofiary do puszek na Kościół w Potrzebie – Kirche in Note. W związku z dzisiejszą zbiórka dla Pani Halinki – przesuniemy tę zbiórkę na przyszłą niedzielę. Z góry dziękujemy i za dzisiejsze jak i za przyszłotygodniowe ofiary.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Irenę JUSZCZAK. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…