6 niedziela wielkanocna – 26.06.2019r.

1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na Apel Maryjny do naszego Sanktuarium codzienne o godz. 21.00.

2. Dziś 26 maja – Dzień Matki. O naszych Mamach pamiętajmy w życzeniach i modlitwach.

3. Dziś dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego – serdecznie zachęcamy do głosowania – niech inni nie decydują za Ciebie.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 19.00 – rozpoczniemy Jerycho Różańcowe – modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Zapisy na poszczególne godziny tej doby adoracji i modlitwy różańcowej – w naszym parafialnym kiosku.

5. W piątek przypada wspomnienie  Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca czerwca – zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

7. W sobotę – 1 czerwca przypada Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom już dziś składamy życzenia by wzrastały w „Łasce u Boga i ludzi”. W sobotę również rozpoczniemy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – nabożeństwo czerwcowe o 17.30.

8. Bóg zapłać za wspieranie dzieł misyjnych – makulaturą i nakrętkami plastikowymi

9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy wpłacają na konto parafialne, tym którzy podpisują swoje ofiary jak i tym, którzy bezimiennie składają swoje ofiary. Za każdy gest życzliwości za nawet najmniejszą ofiarę składaną z serca bardzo dziękujemy.

10. Otrzymaliśmy niepokojącą informację, że na budowę nowego domu przy ul. Łubinowa 23-24, sąsiadującej z naszym Sanktuarium, wchodzą osoby niepowołane i są to dzieci w wieku szkolnym. Z nagrań z kamery monitoringu wynika, że dzieci poza samym wejściem na teren budowy wspinały się na rusztowania oraz wykonane elementy konstrukcyjne, co może grozić niebezpiecznym w skutkach upadkiem i naraża je na utratę zdrowia, a nawet życia. Apelujemy i do dzieci i do rodziców o właściwe zachowanie i przestrzeganie zakazów.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Marię Nowacką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

12. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu z bratem Elia, współczesnym włoskim mistykiem – stygmatykiem, które w naszej Archidiecezji odbędzie się 29 maja br. w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie. Brat Elia będzie uczestniczył we Mszy Świętej o godz. 18.00. Druga część spotkania rozpocznie się o godz. 19.30 w auli Szkół Salezjańskich, przy ul. Ku Słońcu 124  w Szczecinie, gdzie będzie miało miejsce spotkanie modlitewne z bratem Elia.

13. Akademia Miłości dla Singli zaprasza na wykład o. Tomasza Nowaka OP i rekolekcje w szczecińskiej Katedrze. Będą one miały miejsce od wtorku do czwartku (28-30 maja). Zachęcam do odwiedzenia strony Akademii Miłości Szczecin na Facebooku.

14. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Apostolatu Chorych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej: www.apostolatchorych.pl oraz strony internetowej Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej: www.trzezwosc.szczecin.pl