7 niedziela zwykła – 24.02.2019r.

1. W piątek po południu otrzymaliśmy informację, że decyzją księdza Arcybiskupa ks. Adam Krzykała od 1 marca opuszcza naszą parafię, by samodzielnie objąć parafię Ładzin koło Wolina. Ustaliliśmy z ks. Adamem, że odprawi on Mszę św. „pożegnalną” w przyszłą niedzielę (3 marca) o godz. 18.00 – na którą serdecznie zapraszamy. Dziękując już dziś za jego posługę u nas, życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w zbiórkę makulatury i plastikowych zakrętek na Misje.

3. Przed rozpoczęciem Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy chorych i samotne osoby na spotkanie i poczęstunek w tłusty czwartek 28 Lutego o godz. 13.00 w Domu Pielgrzyma. Będzie też możliwość obejrzenia filmu o objawieniach Matki Bożej z Lourdes.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
+ w czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca modlimy się do Jezusa Jedynego i wiecznego Kapłana o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
+ w I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
+ W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

5. Trwają prace dekarskie na dachu kościoła. Przypominamy, że ze wstępnych kalkulacji wynikało, iż gdyby lepiej sytuowani parafianie złożyli ofiarę 1.000 zł (jeden tysiąc zł) to rozwiązałoby problem finansowania remontu dachu. Fakt jest taki, że do dziś wpłynęły 873 ofiary – bardzo różnej wartości od 10 zł do 1000 i często wpłacanych przez jedną rodzinę w kilku ratach. Niestety do potrzebnej na remont dachu kwoty 525 tyś. Brakuje jeszcze blisko 292 tyś zł.
• Otrzymaliśmy zgodę Księdza Arcybiskupa i Kurii Metropolitalnej na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wstępne kalkulacje pożyczki zaciągniętej na 5 lat wykazują, że parafia będzie musiała dodatkowo oddać blisko 50 tyś zł. – i jeżeli nie będzie innego wyjścia tak będziemy musieli zrobić.
• Apelujemy ponownie, by kto tylko może, wsparł swoją ofiarą – bądź pożyczką – remont dachu naszego kościoła.
• Pokornie prosimy i tych, którzy w ubiegłym roku złożyli swoją ofiarę, by jeżeli mogą – jeszcze i w tym roku się dołożyli.
• Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze Sanktuarium.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Bogusław Kikiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…