8 niedziela zwykła-26.02.2022r.

1. W najbliższą środę przypada Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post – 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY: To post jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczamy ilość posiłków do trzech (jeden do syta i dwa lekkie). Do jego przestrzegania zobowiązani są katolicy w wieku od 18 do 60 lat. Inne osoby zobowiązane są w tym dniu do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Praktyka postu powinna wiązać się z doświadczeniem głodu (por. Flp 4,12), ofiarowanego Bogu z modlitwą w określonej intencji, przy całkowitym lub częściowym ograniczeniu pokarmu. Osoby, które z racji stanu zdrowia lub obowiązków zawodowych muszą spożyć jakiś posiłek w dni postu ścisłego, także powinni go radykalnie ograniczyć, aby doświadczenie głodu móc ofiarować Bogu.
• Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00; 18.00 i ostatnia o godz. 19.00. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 12.00; 18.00 i 19.00.
• Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 4 marca – Kościół Domowy, (11 marca – Żywy Różaniec, 18 marca – Legion Maryi, 25 marca – Odnowa w Duchu Świętym, 1 kwietnia – Młodzież, 8 kwietnia – Ministranci i Lektorzy)
• Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – jest wystawiony kosz i skarbona.

2. Papież Franciszek w nawiązaniu do dramatycznej sytuacji na Ukrainie, zaatakowanej przez wojska Federacji Rosyjskiej i płynącym stąd zagrożeniem dla pokoju na całym świecie. Zaapelował do osób wierzących o podjęcie w Środę Popielcową, 2 marca postu i modlitwy w intencji pokoju. Dziś i w środę po Mszy św. zbiórka Ofiar do puszek by wesprzeć Uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy codziennie na różaniec i Apel Maryjny o godz. 20.30, podczas którego modlić się będziemy również i o pokój na Ukrainie i w Polsce.

3. W najbliższy piątek, 4 marca, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zachęcam wszystkich do włączenia się w modlitwę w naszych wspólnotach parafialnych, m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowej z przygotowanymi na ten dzień rozważaniami. Wyrazem naszego wsparcia dla skrzywdzonych niech będzie również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś postawa otwartości i zrozumienia, przyjęcia osób zranionych i ich bolesnej historii. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła. Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia. + Wojciech Polak, Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne i 15 min. czuwanie z Maryją; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

5. Wszystkich zaangażowanych w życie religijne w naszej parafii lub pragnących się zaangażować, ks Piotr zaprasza na dwudniowa pielgrzymkę w dniach 2/3 kwietnia do Skrzatusza, Lichenia i Świebodzina. Koszt 200 zł W planie zwiedzanie katedr w Gnieźnie i Poznaniu, muzeum początku państwa polskiego, fary i rynku poznańskiego. Wolny czas na posiłki we własnym zakresie. Pielgrzymkę zakończy nauka rekolekcyjna w naszej parafii w niedziele o 18.00.

6. Dziękujemy za udział w zbiórce makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek. Organizatorzy dzielą się z nami radością, że rozpoczynamy 11-ty rok Akcji “Makulatura na misje”. W ciągu minionych 10 lat zebraliśmy ponad 370 ton makulatury, z czego uzyskaliśmy ponad 74 tysiące zł na misje.

7. Zgodnie z zaleceniami ministerstwa zdrowia, przy opadającej fali zachorowań luzowane będą przepisy ustanowione na czas epidemii. Z naszej strony chcemy Państwa zapewnić, że czynimy wszystko, aby w naszym kościele móc się czuć bezpiecznie i komfortowo. Dezynfekujemy konfesjonały; kapłani przed liturgią, rozdzieleniem Komunii św. także dezynfekują ręce. Również Państwa prosimy o zachowanie właściwego dystansu społecznego i dezynfekcję rąk.

8. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. A Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi.