Boże Narodzenie 25.12.2020

Na czas wielkiej radości z Narodzenia Chrystusa Pana i na cały nadchodzący Rok Pański 2021, życzymy aby Jezus Chrystus, który jest Pokojem, Drogą, Prawdą i Życiem, zachował od wszelkich niebezpieczeństw i obdarzył nas wszystkich swoją łaską i swoją miłością.

1. W Boże Narodzenie (25.12.’20 – piątek) – Msze św. o 8.30, 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. – nie będzie Mszy o 7.00 i 19.00.

2. W drugim dniu naszego świętowania przypada św. Szczepana (26.12.’20 – sobota) – Msze św. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 – nie będzie mszy o 19.00. (taca na Wydział Teologiczny US i KUL)

3. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI. Według wskazań epidemiologicznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić blisko 80 osób.

4. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy, a to z racji na panującą sytuację epidemiologiczną. Nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby duszpasterz odwiedził dom, pomodlił się wspólnie, pobłogosławił miejsce naszej pracy i wypoczynku, to na indywidualne zaproszenie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego będzie możliwa wizyta duszpasterska. W tym niełatwym czasie nie chcemy naszych parafian zostawiać samych. Już od wielu miesięcy, każdego dnia modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie covidowej pandemii, o zachowanie nas i całej Ojczyzny od nieszczęść. A od 7 stycznia o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za poszczególne grupy parafian – według ulic – połączona z nabożeństwem przy Żłóbku zakończonym pasterskim błogosławieństwem. Dziś nawet nie wiemy czy będziemy mogli Was drodzy parafianie zaprosić do kościoła. Ale prosimy w tym czasie o zjednoczenie na modlitwie choćby za pośrednictwem transmisji internetowej.

5. Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020r. była szczególnym dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy już dziś małżonków do wspólnej modlitwy i odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

6. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku.
• Młodzieży z księdzem Michałem na czele, za przygotowaną dekorację świąteczną serdeczne Bóg zapłać. Służbie liturgicznej – Bóg zapłać.
• Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!