Boże Narodzenie 25.12.2023

Wchodząc razem z Wami w błogosławiony Czas, gdy z całym Kościołem oraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, którym Aniołowie głosili Dar Pokoju, rozpoznajemy i przyjmujemy Prawdę a jednocześnie Tajemnicę Narodzenia Zbawiciela, którym jest Mesjasz Pan, pragnę w tej naszej wspólnocie wiary i modlitwy stanąć wobec Narodzonego Dziecięcia i wyśpiewać razem z Wami „Chwała na wysokości Bogu a na ziemi Pokój ludziom dobrej woli”.
Czas Adwentu na nowo wprowadził nas w święte Tajemnice Bożego Słowa, które jest Zapowiedzią, ale także jest już Spełnianiem się Bożych Obietnic. To Pan prowadzi nas nieustannie w Nowy Czas, a my pozwalamy się Panu prowadzić. W tym duchu powtarzamy adwentowe słowa Maryi: Otom ja służebnica Pana mojego, niech mi się stanie według Twego Słowa.
Razem z całym Świętym Kościołem szczecińsko – kamieńskim przeżywamy tegoroczne Boże Narodzenie także jako odnowę wiary. Przygotowując się na owocne przeżywanie Jubileuszu 900-lecia Wielkiej Pomorskiej Misji ewangelizacyjnej Świętego Ottona z Bambergu wchodzimy głębiej w nasze życie wiarą świętą, wyznając ją coraz bardziej świadomie i całe nasze życie poddając świętej woli Boga. Staniemy także przy relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów – świadków Miłości. Decydować będziemy wtedy także o naszej osobistej odpowiedzi na Boże Przyjście w obecnym Czasie. Niech to będzie także błogosławiony Czas Łaski.
Wszystkim Wam życzę na Czas Narodzenia Pana obfitości Bożego Pokoju w Waszych sercach, w rodzinach Waszych, w całym polskim Domu – naszej Ojczyźnie oraz pośród narodów dzisiejszego świata. Poczujcie przy Żłóbku Betlejemskim oganiający Was pokój Bożego Ładu – Ordo Dei. Niech poprzez przyjęcie Narodzonego Mesjasza cały świat staje się bardziej Boży, aby przez to mógł się stawać światem bardziej ludzkim.
Zasłuchani w śpiew Aniołów odetchnijcie, pod opieką Maryi i Świętego Józefa, Bożą Obecnością, Bożym Pokojem i Bożą Mocą. Na ten Czas świętowania wszystkim Wam z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. + Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

1. W Boże Narodzenie (25.12.’23 – Poniedziałek) – Msze św. o 8.30, 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 – nie będzie Mszy o 7.00 i 19.00.

2. W drugim dniu naszego świętowania (wtorek 26.12.2023r.) przypada św. Szczepana Msza św. 7.00 – 8.30 – 10.00 – 11.30 – 13.00 – 18.00 (taca na Wydział Teologiczny US i KUL) – nie będzie Mszy o 19.00.

3. Za tydzień w niedzielę – 31 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny, br. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz. o 11.30 i 18.00. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. i nabożeństwo na zakończenie roku 2023 – o godz. 18.00

4. Przygotowaliśmy śpiewnik z kolędami i pastorałkami BOŻE NARODZENIE W NASZYM DOMU. W nim również zawarty jest przebieg katolickiej Wigilii wraz z Ewangelią. Zapraszamy do kiosku lub zakrystii. Niech ta książeczka przysłuży się radosnej medytacji kolęd podczas spotkań świątecznych. Może to być doskonały prezent.

5. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w int. naszej Ojczyzny. Modlitwę rozpoczniemy w drugi dzień świąt (26.12’23) po Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy na poszczególne godziny tej doby czuwania – w kiosku Parafialnym.

6. W tym roku – ze względu na wcześniejsze ferie zimowe dzieci i młodzieży, kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Plan na tablicy ogłoszeń; na stronie internetowej i wydrukowany na stoliku

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Proszę o zabranie Informatora Parafialnego z informacjami świątecznymi i planem kolędy. Oczywiście informacje te można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i na Tablicy Ogłoszeń. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku.
• Kościołowi Domowemu, Młodzieży, wielu Paniom i Panom oraz Księdzu Tomaszowi, za przygotowaną dekorację świąteczną za pomoc serdeczne Bóg zapłać. Służbie liturgicznej – Bóg zapłać.

8. Uprzejmie informujemy, że dnia 7 stycznia w godz. od 18.00 do 20.30 będziemy gościli u nas peregrynujące po Polsce relikwie Rodziny Ulmów, niedawno beatyfikowanych. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Dzielimy się radością z faktu, że mamy już ogrzewanie podłogowe w naszym kościele, a to sprawia, że ogromnie poprawił się komfort modlitw w naszym kościele. Mamy jeszcze do spłacenia blisko 90 tyś zł., za wykonane prace. Dziękuję Parafianom za ogromny trud jaki wkładacie Państwo w budowę naszego Sanktuarium. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!