Chrystusa Króla 24.11.2019

1. Dziś w niedzielę o godz. 13.00 Msza św. w miesiąc od pogrzeby za śp. Kazimierę Kamską – długoletnią katechetkę i wychowawczynię wielu pokoleń parafian. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę wdzięczności za jej posługę.

2. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na – naszą doroczną szczególną modlitwę za Zmarłych – nabożeństwo wspominkowe o 17.30.

3. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy we wtorek 26 listopada po Mszy wieczornej a zakończymy 27 listopada po Mszy wieczornej.

4. Od 25 – 30 listopada 2019 przeżywać będziemy Tydzień Słowa Bożego.

5. Od dzisiejszej niedzieli (24.11.2019) Caritas rozprowadza kalendarze adwentowe.

6. Odpowiadając na Apel Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i nasza parafia pragnie podjąć modlitwę o nowe liczne i święte powołania do służby Bogu. Już dziś zapraszamy do podjęcia modlitwy wstawienniczej, podjęcia postu w dobrowolnej formie i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. To modlitewne wołanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 – 6 grudnia (czwartek), a zakończymy 8 grudnia Mszą św. o godz. 18.00. Program adoracji poniżej.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Teresa RAKOWSKA, śp. Włodzimierz MOKRZAK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

8. Zachęcamy serdecznie do głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Może głosować każdy mieszkaniec Szczecina, niezależnie od miejsca zameldowania i wieku, co oznacza, że Wasze dzieci także mogą zagłosować. Jest to ważne bo „Możemy zmienić nasze otoczenie i wybrać dwa projekty, które poprawią bezpieczeństwo nas i naszych dzieci oraz stworzyć piękny teren do rekreacji i odpoczynku nad Rubinowym Stawem”. Jak zagłosować? Są dwa proste sposoby:
1. Elektronicznie poprzez stronę www.sbo.szczecin.eu
2. Na formularzu papierowym – w siedzibie każdej administracji osiedla oraz w głównej kasie w siedzibie SM Dąb przy ul. Rydla 71a (I piętro)
Głosowanie zajmie Państwu zaledwie 2 minuty. Zachęcamy do pobrania formularza ze stolika i proponujemy aby wpisać dwa krzyżyki na projekt nr 8 w kategorii projekty ogólnomiejskie, czyli budowa sceny koncertowej na Rubinowym Stawie oraz dwa krzyżyki na projekt nr 2 w kategorii projekty lokalne dla osiedli Majowe i Słoneczne „Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły”.

9. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.

Plan adoracji w int. powołań kapłańskich 2019