Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021r.

1. Jak Państwo zauważyliście – kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczana na inwestycje przy naszym kościele. Planujemy również – i o tym jest mowa w biuletynie kolędowym – rozpocząć prace przy aranżacji wnętrza naszego kościoła, rozpoczynając od mozaiki w prezbiterium kościoła. Zapraszamy do dyskusji – opinie można wysyłać na e-maila parafialnego (sloneczne@hotmail.com) lub pisemne na tacę.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na Kościół w Potrzebie – Kirche in Not.

3. Dziękujemy wszystkim za noszenie masek zakrywających usta i nos. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI. Według wskazań epidemiologicznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić blisko 80 osób.

4. Informujemy, że w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy, a to z racji na panującą sytuację epidemiologiczną. Nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby duszpasterz odwiedził dom, pomodlił się wspólnie, pobłogosławił miejsce naszej pracy i wypoczynku, to – gdy tylko sytuacja epidemiologiczna się poprawi – na indywidualne zaproszenie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego będzie możliwa wizyta duszpasterska. Tę możliwość rezerwujemy zasadniczo dla nowych mieszkańców naszej parafii.
• W tym niełatwym czasie nie chcemy naszych parafian zostawiać samych. Już od wielu miesięcy, każdego dnia modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie covidowej pandemii, o zachowanie nas i całej Ojczyzny od nieszczęść. A od 7 stycznia o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. za poszczególne grupy parafian – według ulic. Ta Msza św. jest połączona z nabożeństwem przy Żłóbku zakończonym pasterskim-kolędowym błogosławieństwem. Kto może – serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Będzie przygotowana woda święcona w dużym pojemników. Gdyby jednak ktoś się obawiał o bezpieczeństwo – proszę przynieść swoją wodę w pojemniku, a podczas nabożeństwa będzie ona poświęcona..

Plan Mszy św. za mieszkańców z błogosławieństwem kolędowym na najbliższy tydzień:
• 11 stycznia – poniedziałek – Łubinowa 51-59;
• 12 stycznia – wtorek – Kostki Napierskiego 3-43;
• 13 stycznia – środa – Kostki Napierskiego 44-58;
• 14 stycznia – czwartek – Kostki Napierskiego 59-77;
• 15 stycznia – piątek – Kostki Napierskiego 78-83;
• 16 stycznia – sobota – Jasna 1-41;

A w następnych tygodniach zapraszamy:
• 18 stycznia – poniedziałek – Jasna 43-53; 19 stycznia – wtorek – Jasna 55-99; 20 stycznia – środa – Jasna 101-109; 21 stycznia – czwartek – Jasna 115-143; 22 stycznia – piątek – Lniana, Przelotowa; 23 stycznia – sobota – Rydla 7-30;
• 25 stycznia – poniedziałek- Rydla 32-37; 26 stycznia – wtorek – Rydla 43-49; 27 stycznia – środa – Rydla 66-96; 28 stycznia – czwartek – Rydla 98-100, Struga; 29 stycznia – piątek – Turkusowa 2-25; 30 stycznia – sobota – Turkusowa 27-33, Rubinowa

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.
6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Leszek MAJEWSKI, śp. Józef PIETRZYK, śp. Jan ŻEMAJTYS, śp. Zygmunt HOCHOŁ, śp. Adam Piotr KALISZEWSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..