Niedziela Palmowa – 28.03.2021r.

1. Dziś Niedziela Palmowa – to już druga Wielkanoc, którą przeżywamy w szczególnym czasie pandemii Coronawirusa. Od dziś – w naszej świątyni – jednocześnie może modlić się 62 osoby przy zachowaniu 1,5 m odległości między sobą – Pozostałych wiernych bardzo prosimy o pozostanie na zewnątrz świątyni, gdzie będziemy również rozdawali Komunię św. Zachęcamy wiernych by pozostając w domach – liturgię przeżywali za pośrednictwem mediów, również internetowej transmisji z naszego kościoła
Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. do środy włącznie.

2. Wielki Czwartek – Dzień, w którym wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji („ciemnicy”) i adoracja indywidualna do godz. 23.00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00 do 18.00 i od 20.00-23.00.

3. Wielki Piątek. (Obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy, do przestrzegania którego zobowiązane są osoby w wieku od 18 do 60 lat. Pozostali katolicy tego dnia podejmują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.) W Wielki Piątek – o godz. 15.00 Godzina Święta, rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego i po niej Droga krzyżowa w kościele. Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 18.00. Na rozpoczęcie liturgii ksiądz upadnie twarzą na ziemię, a wszyscy uklękną. W czasie wieczornej liturgii odczytana będzie Męka Pana Jezusa według św. Jana. Po homilii uroczysta, rozbudowana Modlitwa powszechna, w której każde wezwanie zakończone będzie modlitwą kapłana. Zostanie uroczyście wniesiony zasłonięty krzyż, który w trzech etapach będzie przez kapłana odsłonięty i ukazany do adoracji. Wszyscy oddając cześć Krzyżowi św. uklękniemy. Nastąpi adoracja Krzyża. Uwaga! tylko główny celebrans ucałuje Krzyż – pozostali wierni łącznie z asystą oddają cześć Krzyżowi przyklękając przed nim lub poprzez głęboki ukłon. Ofiary składane przy adoracji przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 23.00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 8.00 do godz. 10.00 i od godz. 16.00 do godz. 18.00 oraz po Liturgii Wielkiego Piątku od godz. 20.30 do godz. 23.00. Tego dnia klękamy przed Krzyżem. Proszę o zabranie okularów do czytania Męki Pańskiej.

4. Liturgia Wielkiej Soboty:
• Poświęcanie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 15.30 co kwadrans.
• Okazja do spowiedzi świętej od godz. 10.00 do godz. 16.00 – w Kaplicy Maryjnej.
• Wigilia Paschalna – godz. 21.00 – z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem całej parafii przy drzwiach kościoła. Na początek Liturgia Światła. Wierni (62 osoby) gromadzą w świątyni tu będzie poświęcony ogień i Paschał. (Zadbajmy, by świece, które przyniesiemy na Wigilię Paschalną zaopatrzone były w osłonki zabezpieczające przed kapaniem wosku na ławki i posadzkę kościoła.) Po zapaleniu świateł odśpiewane będzie Orędzie Paschalne – Exultet. Liturgia Słowa – ukazana zostanie historia zbawienia. Liturgia Chrzcielna – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Liturgia Eucharystyczna – centrum życia chrześcijańskiego. Uwaga w Wielką Sobotę w godz. od 16.00 – 18.00 – przerwa techniczna – sprzątanie kościoła.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. o godz. 6.00 (Msza pustego grobu), 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.00 (nie będzie Mszy o 7.00).

6. Caritas naszej parafii rozprowadza Świece, baranki i chlebki wielkanocne. Paczki dla podopiecznych „Caritas” będą wydawane w środę – 31 marca. o godz. 16.00. Przypominamy prośbę Odnowy w Duchu Świętym o ofiary do puszek wystawionych w kościele na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Schronisko dla Osób Bezdomnych przy ulicy Hryniewieckiego zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla swoich podopiecznym. Opieką jest tam otoczonych 100 osób. Obecnie bezdomni potrzebują szczególnie materiałów opatrunkowych, gazy jałowe, bandaże, produkty służące pielęgnacji ran i odleżyn (sudocrem), pieluchomajtki. Kolejną grupą niezbędnych materiałów to produkty kosmetyczne: szampony, mydła w płynie, pianki do golenia, pasty do zębów. Uprzejmie prosimy o Dar Serca dla bezdomnych. Produkty można zostawiać w naszym parafialnym „Caritas” lub bezpośrednio u ks. Kryspina. Za dar serca bardzo serdecznie dziękujemy.W tym trudnym czasie próby życzymy nadziej płynącej z Miłości Boga, który umierając na krzyżu i trzeciego dnia Zmartwychwstając pokonuje śmierć i grzech. Bardzo dziękujemy, że w tym trudnym czasie potraficie okazywać serce. Bardzo dziękujemy ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ.