4 niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019r.

1. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pomocą w tym są nabożeństwa pasyjne: w piątek Droga krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 5 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym, 12 kwietnia – Młodzież)

2. Organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej 13 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00. Koszt 60 złotych. Zapisy u ks. Przemka

3. Zapraszamy do zapisów na weekendowe nauki przedmałżeńskie planowanych w dniach 10-12 maja 2019r. e-mail: m.guzicka@wp.pl .

4. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będziemy przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – jest wystawiony kosz i skarbona. Caritas rozprowadza Świece Wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących wsparcia.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych odbędą się w dniach 1 do 3 kwietnia. A nasze parafialne rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się już w najbliższą V niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia, a poprowadzi je Redemptorysta z Barda Śląskiego o. Mieczysław Babraj.

6. Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze Sanktuarium.

7. Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne 6 kwietnia, organizuje w szkole CKS Kiermasz Wielkanocny oraz Pchli Targ na który można przekazać różne rzeczy do Rady Osiedla a zebrane środki zostaną przekazane na remont dachu naszego Kościoła.
Główną atrakcją będzie „Konkurs na największą i na najładniejsze palmy wielkanocne”. Konkurs ten zostanie przeprowadzony w kolejnych grupach wiekowych, które zostaną ustalone w zależności od zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. śp. Michał TRZASKULSKI. Pamiętamy również o tragicznie zmarłym Krzysztofie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…