1. Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny, była szczególnym dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy dziś małżonków do wspólnej modlitwy i odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
2. W czwartek 31 grudnia – ostatni dzień roku 2020 – jest to okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za otrzymane dary i zaniesienia prośby o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Tradycyjne nabożeństwo na Zakończenie Roku odprawimy po Mszy św. o godz. 17.00 (uwzględniamy ogłoszoną na 19.00 godzinę policyjną).
3. W Nowy Rok – 1 stycznia przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i ostatnia o godz. 18.00. Nie ma Mszy o 7.00 rano i o 19.00.
4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
• w I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.
• w I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.
5. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI. Według wskazań epidemiologicznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić blisko 80 osób.
6. Informujemy, że po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej kolędy, a to z racji na panującą sytuację epidemiologiczną. Nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru. Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa ma życzenie, aby duszpasterz odwiedził dom, pomodlił się wspólnie, pobłogosławił miejsce naszej pracy i wypoczynku, to na indywidualne zaproszenie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego będzie możliwa wizyta duszpasterska. W tym niełatwym czasie nie chcemy naszych parafian zostawiać samych. Już od wielu miesięcy, każdego dnia modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie covidowej pandemii, o zachowanie nas i całej Ojczyzny od nieszczęść. A od 7 stycznia o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za poszczególne grupy parafian – według ulic – połączona z nabożeństwem przy Żłóbku zakończonym pasterskim błogosławieństwem. Dziś nawet nie wiemy czy będziemy mogli Was drodzy parafianie zaprosić do kościoła. Ale prosimy w tym czasie o zjednoczenie na modlitwie choćby za pośrednictwem transmisji internetowej.
7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.